Lapu un sniega izvešana - tīra teritorija un nekādas soda naudas

pexels.com

Lapu grābšana un sniega šķūrēšana ir nogurdinoši darbi, pēc kuriem seko jautrākais – saprast kur lapu un sniega kaudzes likt. Ja lapu nav ļoti daudz, tās var salikt maisos un ievietot tuvējā atkritumu konteinerā, bet tas nebūs variants, ja esat nogrābuši ļoti lielu teritoriju.

Dedzināt lapas pilsētas teritorijā stingri aizliegts, jo Rīgas normatīvajos aktos kritušās lapas tiek pielīdzinātas sadzīves atkritumiem. Pat ja šķiet, ka tiek ievērotas visas piesardzības normas, par šādu rīcību iespējams saņemt sodu. Arī Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norāda, ka praksē ir gadījumi, kad ugunsnelaimi izraisījis vien kārtīgi nepieskatīts ugunskurs.

Par ugunskura iedegšanu tam neparedzētā vietā draud naudas sods no 70 -700 eiro apmērā (juridiskām personām – līdz 1400 eiro).

Savukārt aukstā un sniegotā ziemā, kad sniega ir daudz, sniega kaudzes var apgrūtināt pārvietošanos gan ar kājām, gan transportlīdzekļiem un traucēt arī citus iedzīvotājus. Atstāt kaudzes, lai stāv līdz pavasarim un izkūst dabīgi, ne vienmēr ir iespējams.

SIA “Aivus” iespējams pieteikt konteineru, kurā ievietot lapas un zarus, un kompānija nodrošinās to aizgādāšanu no teritorijas operatīvā un likumīgā veidā. Pieejami arī sniega šķūrēšanas un izvešanas pakalpojumi.