Latvijas izpletņlēcēji atkārto uzstādīto rekordu - 25 cilvēku formāciju brīvajā kritienā

Šoreiz trīs īstenotie rekorda mēģinājuma lēcieni izrādījās par maz, lai sasniegtu rekordam pieteikto uzstādījumu - 30 cilvēku formācija brīvajā kritienā par godu Latvijas brīvības atjaunošanas trīsdesmitgadei. Tomēr izveidotā formācija ir augstākas sarežģītības, jo salīdzinājumā ar sasniegumu 2007.gadā, lidotāji to izveidoja, vienlaicīgi izlecot no diviem Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteriem, informē Edgars Veigurs, Latvijas rekorda 30-way organizators Latvijas izpletņlēkšanas federācijas valdes loceklis.

"Pirmo reizi Latvijas vēsturē šāds rekords tika veidots, dalībniekiem vienlaicīgi izlecot no diviem NBS gaisa kuģiem un brīvajā kritienā salidojot kopā vienā figūrā. Divi lidaparāti bija nepieciešami, lai pārkāptu esošo 25 cilvēku rekorda robežu," saka Veigurs.

Laika apstākļi - mākoņi un vējš līdz pat 12 m/s - neatviegloja lidotāju uzdevumu, taču nodrošināja visaptverošu pieredzi un neaizmirstamas emocijas, kas ir vienojis gan militāros, gan sporta izpletņlēcējus Latvijas rekorda sasniegšanai nākotnē.

Izaicinājums slēpjas gan skaita ziņā lielākā un sarežģītākā formācijā, gan nepieciešamajā īpašajā pieredzē, jo lielo formāciju rekorda lēcieni prasa nekļūdīgu kopdarbu un notiek ļoti reti. Ikdienā Latvijas izpletņlēcēji lecot Limbažu, Daugavpils, Lielvārdes un ārvalstu izpletņlēkšanas centros, pamatā nodarbojas ar tādām visā pasaulē iecienītām disciplīnām kā Freefly, FS, Wingsuit u.c.

Īstenotais pasākums ir devis visaptverošu pieredzi Latvijas sporta un militārajai izpletņlēkšanai un veido stipru pamatu nākamajai Latvijas izpletņlēcēju rekorda formācijas veidošanai.