Lilllā lavandu lauki - reibinošais prieka un veselības mākonis

Iebrišana Lavandu laukā, pilnas plaušas reibinošā aromāta un pasakaini skaistas bildes – tās ir pirmās lietas, kas nāk prātā, braucot gar lillā lavandu laukiem. Mēs devāmies Umurgas virzienā Vidzemes pusē, lai priecētu acis un iegremdētos šajā reibinošajā aromātā, taču zinām, ka šādi lavandu lauki un lavandu audzētavas atrodamas vairākās vietās Latvijā.

Atpūta lavandu laukos

Lavandu lauka saimniece sagaidīja mūs ar siltiem lillā plediņiem, kas palīdzēja sasildīties ne visai saulainajā vasaras dienā. Kā redzams – saimnieki rūpīgi domājuši par atmosfēru, kas šeit valda – ne tikai plediņi, bet arī durvis, divriteņi un citi lillā atribūti palīdz emocionāli nokļūt lavandu pasaulē vēl, pirms esi bridis laukā. Meitenes, protams, priecājas par iespēju fotografēties. Īpaši skaistas bildes izdodas tām, kuras tērpušās baltās drēbēs – baltais tik ļoti izceļas uz šī fona! Ne velti, lavandu fotosesijas ir iemīļojuši arī kāzu fotogrāfi. Blakus rotaļu laukums mazākajiem, kas iepriecinās vecākus ar atvasēm.

Īpaši patīkami pēc lauka apmeklējuma bija izvēlēties dažādus no lavandām darinātus produktus - gan smaržīgos maisiņus, gan spilventiņus un eļļiņas - kā zināms, lavandas eļļa dara brīnumus! Kā tad pielieto lavandu?

Lavandas pielietojums skaistumkopšanā un medicīnā

  • Mūsdienās lavandu visbiežāk izmanto aromaterapijā. Tiek uzskatīts, ka lavandas eļļa veicina mieru un labsajūtu, mazina stresu, trauksmi un pat vieglas sāpes.
  • Pētījums žurnālā Alternative and Complementary Medicine atklāja, ka lavandas lokāla lietošana var mazināt menstruālos krampjus.
  • Lavandas smarža palīdz uzlabot garastāvokli.
  • Lai gan dažādiem testiem, kas veikti saistībā ar lavandām, ir pretrunīgi rezultāti, tomēr joprojām Lavanda tiek uzskatīta par nomierinošu līdzekli – ne velti masāžas laikā terapeiti reizēm uzklāj lavandas eļļu.
  • Tāpat ir pētījumi, kas rāda, ka lavandas eļļas palīdz mazināt matu izkrišanu, ja to lieto regulāri.
  • Lavandas eļļa uz ādas palīdz arī ekzēmu, pūtīšu un saules apdegumu gadījumos, jo tiek uzskatīts, ka tai piemīt antiseptiskas īpašības.
  • Daži pētījumi liecina, ka lavandas kā tējas lietošana var palīdzēt tādiem gremošanas traucējumiem kā vemšana, slikta dūša, zarnu gāze, kuņģa darbības traucējumi un vēdera pietūkums.
  • Lavandas eļļa var palīdzēt arī sēnīšu infekciju apkarošanā.

Lasi arī:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!