Lina auduma pozitīvās īpašības

Photo by Luca Laurence on Unsplash

Lina auduma izmantošanas iespējas interjerā ir visai plašas: aizkari, galdauti, mēbeļu pārvalki vai žalūzijas. Tas ir unikāls materiāls, kuru izgatavo no sējas linu šķiedrām, un kuru izmantoja jau senajā Ēģiptē. Tāpat daudziem saglabājušies gadsimtiem seni lina galdauti vai palagi, kas saņemti mantojumā no vecvecākiem. Arī mūsdienās, pateicoties savām pozitīvajām īpašībām, lins nezaudē līderpozīcijas kā viens no kvalitatīvākajiem un labākajiem audumu veidiem.

Kā iegūst lina šķiedras?

Lina šķiedras tiek ievāktas, augus izraujot no zemes, nevis vienkārši nogriežot, lai saglabātu tās pilnā garumā. Pēc izraušanas augi tiek atstāti uz lauka, ļaujot savairoties baktērijām un sēnītēm. Tas palīdz koksnes daļas lūšanas procesā, lai šķiedras varētu vieglāk atdalīt.

Pēc atdalīšanas šķiedras tiek sarullētas un uz 2-3 mēnešiem uzglabātas tam paredzētās noliktavās. Šajā laikā šķiedras turpina kļūt mīkstākas. Pēc tam šķiedras ķemmē, lai atdalītu salūzušās un īsās šķiedras daļas.

Garās šķiedras tiek nedaudz savītas un apstrādātas, izmantojot “slapjo vērpšanas tehniku”, lai iegūtu gludākus un mīkstākus pavedienus, kas ir piemēroti gultasveļas vai apģērba audumam. Savukārt īsākās šķiedras tiek savāktas vienkopus un savienotas, izmantojot “sauso vērpšanas tehniku”. Šādi tiek radīta smagāka un izturīgāka dzija, kuru izmanto, piemēram, mēbeļu audumiem.

Kāpēc izvēlēties lina audumu?

  • Pateicoties šķiedru biezumam, lina audums ir izturīgāks nekā kokvilnas vai poliestera;
  • Ar katru mazgāšanas reizi lina audums kļūst mīkstāks, tomēr tā izturība nemazinās - šķiedras tikai lēnām maina tekstūru;
  • Lina audums absorbē un uzsūc lieko mitrumu, ātri izžūst un atkal kļūst vēss;
  • Tas ir elpojošs, hipo-alerģisks un nelīp pie miesas;
  • Pateicoties šķiedru īpašajai struktūrai produkti, kas izgatavoti no lina auduma saglabā un notur savu formu;
  • Tas ir videi draudzīgs – linu audzēšana prasa mazāk ūdens resursu un ķīmisko vielu izmantošanu;
  • Lins ir īpaši elegants materiāls, kas lieliski iederas izsmalcinātā, askētiskā un minimālisma stilā ieturētā interjerā – tas ne tikai parādīs mājokļa saimnieka labo gaumi, bet arī izpratni par estētiku un mūžīgām vērtībām.

HENLEY FABRICS interjera audumu veikals  piegādā kvalitatīvus interjera mēbeļu audumus no labākajiem ražotājiem Francijā, Vācijā Holandē, Spānijā, Lielbritānijā un citur Eiropā.