Lūk, 5 lieliskas idejas, kā izmantot koku interjerā!

Vai zināji, ka koks iekštelpās atdzīvina telpu un rada mājīguma sajūtu? Ja tieši pēc tā esi noilgojies, bet tik radikālas pārmaiņas, kā tūliņ ievākties koka vai guļbaļķu mājā, nevari veikt, pietiks ar pāris interjera elementu nomaiņu un ieviešanu telpās, lai iegūtu patīkamo efektu.

“3MG” SIA stāsta, ka koks mājās ienes dzīvīgumu un siltumu. Ja mājās ir daudz koka elementu, tad sajūta tāda, ka esam vairāk pie dabas, kā arī rodas patīkams mājīgums, kas nerodas, kad visapkārt redzam tikai plastmasas vai metāla izstrādājumus. Koks ir dabīgs materiāls, tas elpo, tam ir sava smarža, katrs koka elements ir ar savu unikālo rakstu, turklāt, ir tik daudz dažādu kokmateriālu no kuriem iespējams izvēlēties.

Kādus interjera elementus ieviest telpās, lai iegūtu mājīguma sajūtu?

Lai iegūtu mājīguma sajūtu, vari ieviest kādu no šiem 5 koka interjera elementiem savās mājās.

1.       Masīvkoka palodzes istabai.

Vai arī tev ir apnikušas baltās plastmasa palodzes, kas ir identiskas katrā dzīvesvietā? Masīvkoka palodzes būs kā atsvaidzinošs akcents istabās. Tās iespējams pielāgot visu izmēru logiem un iespējams izgatavot dažāda biezuma. Īpaši priecīgi par šādu palodzi būs bērni, kuriem patīk spēlēties savā stūrīti, un pieaugušie, kuriem patīk ieritināties pledā un lasīt līdz saulrietam. Kāpēc? Tāpēc, ka uz masīvkoka palodzes iespējams iekārtot savu atpūtas stūrīti pie loga, kur aizmirsties un būt ar sevi. Uzliec uz palodzes spilvenus, pledu, aizvelc aizkarus un gatavs! Koks noturēs cilvēka ķermeņa svaru, turklāt palodzi var izveidot pietiekami platu, lai uz tās būtu ērti sēdēt.

Viss ir īstenojams ar īstā meistara palīdzību!

2.       Koka plaukti virtuvē.

Noteikti arī tavā virtuvē, tāpat kā teju visās, virs izlietnes ir masīvas kastes, kuras saucam par skapīšiem, un kurās glabājam šķīvjus, pārtiku un dažādas citas ar ēst gatavošanu saistītas lietas. Taču jāpiekrīt, ka šīs kastes rada smaguma sajūtu un aizņem visai daudz vietas virtuvē, vismaz vizuāli. Lai to mainītu un justos labi arī virtuvē, skapīšus nepieciešams nomainīt pret atvērtiem koka plauktiem!

Atkarībā no virtuves izmēra un izkārtojuma, nepieciešams izvēlēties koka veidu un biezumu, tad atliek izdomāt, cik plauktiņi nepieciešami, vai tie būs garumā pa visu sienu vai dalīti pa vidu, jānoklāj ar laku, jāsaskrūvē dēļi un, re – gatavs! Vairāk vietas, viss ir pārredzams un nevienam vairs nav smagnējās, nospiedošās sajūtas telpā. Atceries, ka plauktiņiem nav vajadzīgas durtiņas vai kas cits, kas aizklās uz tiem esošās lietas, citādāk atkal atgriezīsies smaguma sajūta!

3.       Bišu šūnu plaukti guļamistabai vai dzīvojamajai istabai.

Pēdējo gadu trends ir bišu šūnu jeb sešstūra formas plauktiņi, ko likt pie sienām. Tie pilda savu dekoratīvo funkciju tikpat labi, cik tie pilda savu praktisko pusi – mantu uzglabāšanu. Arī šajā gadījumā, līdzīgi kā ar virtuves plauktiem, neradīsies smagnēja sajūta plauktu dēļ, jo tie ir atvērti. Bišu šūnu koka plauktiņus ir viegli izgatavot no kokmateriālu atgriezumiem vai dēlīšiem – atliek tos nomērīt un pielīdzināt vienu otram, nolakot un likt pie sienas.

4.       Koka siena svaigākai telpai.

Īpašu mieru parasti meklējam, vai nu vārtoties savā gultā guļamistabā vai atslābinoties vannā vannasistabā , tad nu arī šajās telpās iesakām ieviest vienu koka sienu. Kā? Ar koka plāksnēm noklāj sienu pilnā garumā, vēlams vertikāli un pārklāj ar piemērotāko lakas toni. Atkal der atcerēties, ka plākšņu platums atkarīgs no paša vēlmēm un tā, cik plaša ir telpa un kādas ir pārējās telpas interjera detaļas. Ja viss ir smalks, tad vari radīt kontrastu uzliekot 3 platas koka plāksnes blakus, ja mēbeles ir masīvas, liec smalkus, līdzenus dēlīšus, vari arī variēt ar biezumiem un platumiem, radot nelīdzenu sienu – tā ir katra brīva interpretācija.

Ieteikums būtu izvēlēties siena, kurā ir logs, tādā veidā koka nebūs par daudz un tas radīs patīkamo mājīgumu, nevis smagnēju klātbūtni. Vari noklāt sienu arī no grīdas līdz loga augšējam rāmim, arī tā radīsi plašumu telpā.

5.       Koka galda virsma vai koka izlietnes virsma.

Abējādi – koka virsma ieviesīs dabiskumu telpā un kalpos kā lielisks aksesuārs. Ar koka virsmām iespējams variēt dažādi – tās var būt nelielas vai tieši pretēji masīvas un aizņemt daudz vietas. Izvēloties koka virsmu galdam, ir iespējams piemeklēt tīkamākās galda kājas – tie var būt celmveidīgi atbalsti, metāla konstrukcijas vai viens liels un stabils koka bluķis galda viducī.

Ja arī Tu vēlies atgūt patīkamo māju sajūtu, laiks ieviest dabīgo koku interjerā! Sazinies ar SIA “3MG”, lai pastāstītu savas vēlmes un gaidi, kad tās īstenosies! Zvani uz 29142025 vai raksti uz naurismurmanis@inbox.lv un tiec pie kārotā!