Lūk, kāpēc Kaļiņingrada ir lielisks ceļojuma galamērķis

Mums katram ir savas idejas par to, kā un kur būtu jāpavada atvaļinājuma ceļojums. Vienam tā ir jūra ar sauli un siltām smiltīm, citam tā ir pilsēta ar saviem kultūras un arhitektūras šedevriem, vēl citam tā ir diena kopā ar ģimeni. Kā būtu, ja mēs piedāvātu visas šīs lietas apvienot? Un vēl pie tam pavisam netālu no Latvijas un par salīdzinoši zemām izmaksām? Kaļiņingrada – Baltijas jūras klusā pērle, kuras izzināšana pavērs plašāku skatu un sniegs Tev jaunas zināšanas. Ar ko šī pilsēta ir īpaša un ko tur apskatīt? Apkopojām pāris idejas.

Kaļiņingrada – pilsēta ar vēsturi un  arhitektūras pieminekļiem

Pilsēta ar diviem vārdiem - Kaļiņingrada jeb Kēnigsberga – saviem viesiem piedāvā ielūkoties vēstures lappusēs caur arhitektūras mantojumu. Padomju Savienībai raksturīgās celtnes mijas ar viduslaiku un 18. – 19. gs. vācu arhitektūru, bet pašā centrā lepni slejas krāšņa katedrāle. Varēsiet iziet caur vārtiem, caur kuriem pirms daudziem gadiem brauca prūšu karaļi un aplūkot cietokšņa nocietinājumus. Vai zināji, ka pa šīs pilsētas ielām staigājis arī slavenais filozofs Imanuels Kants. Noteikti velti laiku arī viņa piemiņas vietu apskatei.

Atvaļinājuma ceļojums uz “Mazo Šveici” tepat netālu?

Netālu esošā Svetlogorska ir īsta pasaku pilsēta! Tā piedāvā īstenu Šveices šarmu ar mazām, mīlīgām ieliņām, sarkaniem dakstiņiem klātiem jumtiem un senām, bet ļoti greznām mājiņām. Gar jūras krastu stiepjas gara promenāde, solot pasakainus saulrietus ikvienam, kas gatavs tajos lūkoties.

Dzintara ciematā uzzināsi visu par šo Baltijas jūras dārgumu!

Ja izvēlēsies doties ceļojumā uz Kaļiņingradu, atvēli laiku arī Dzintara ciematam. Tā ir pasaulē lielākā dzintara dzimšanas vieta, kurā ne tikai varēsi vērot to, kā šis Baltijas dārgakmenis rodas, bet arī pamēģināts pats to noķert. Ja izdosies, varēsi to vest mājās kā suvenīru. Starp citu, Dzintara ciematā atrodas arī 800 kg smaga dzintara piramīda.

Kaļiņingradas zoodārzā patiks visai ģimenei

Ja dosies ceļojumā ar visu ģimeni, noteikti iesakām aizbraukt uz Kaļiņingradas zoodārzu. Tas ir viens no lielākajiem, vecākajiem un slavenākajiem zoodārziem visā Krievijas teritorijā, un tajā mitinās vairāk nekā 300 dzīvnieku sugu. Tāpat tur atrodas arī dendrārijs, kurā aug reti sastopami augi. Bērniem šī būs ļoti interesanta diena!

Kāpas – ceļojums kā uz tālu, tālu zemi, tikai lētāk

Ja vēl aizvien neesam Tevi pārliecinājuši par šī ceļojuma burvību, lūk, vēl viens arguments tam par labu. Baltijas jūras dienvidos esošās kāpas piedāvā skatus kā no citas pasaules malas. Šis dabas brīnums radīs sajūtu, ka esi tālu prom no Latvijas. Silta saule, karstas smiltis un zila jūra. Gastronomijas cienītāji novērtēs arī svaigi kūpinātās zivis, ko turpat blakus tirgo vietējie zvejnieki.