Māju projekti – kā iegūt sapņu māju?

Ja iegādāts zemes gabals Mārupē vai tās apkārtnē un tiek plānots tur būvēt dzīvojamo māju, vispirms jāvēršas pie arhitekta, lai tas izstrādātu mājas projektu. Šim procesam jāpieiet atbildīgi, jo kurš gan gribēs pēc laika pārbūvēt māju tikai tāpēc, ka izrādījies – projekts bijis sasteigts un nepārdomāts.

Ar ko sākas mājas būvniecība?

Vispirms jāatrod arhitekts ar kuru ir sajūta, ka esat “uz viena viļņa” – jo mājas projektēšana jau nav tikai darbs ar papīriem. Tikšanās ar arhitektu un klienta vēlmju izzināšana, uzklausīšana ir pirmais solis.

Ja pašiem nav ideju par mājas izskatu un telpu izkārtojumu, labs veids ir jau gatavie gan vienstāvu, gan divstāvu māju projekti, kurus iespējams pielāgot individuālām vajadzībām. Tas būs labs atspēriena punkts no kura sākt.

Arhitektam jāiepazīstina klients ar savu pieredzi un realizētajiem projektiem. Lieliski, ja tos var uzrādīt klātienē, lai rastos priekšstats par arhitekta darba kvalitāti.

Arhitekts veic zemes gabala novērtējumu, konsultē par ēkas izvietojumu zemes gabalā , kā arī telpu plānojumu un materiālu izvēli.

Kad izlemts par sadarbību, arhitekts ķeras klāt mājas projekta izstrādei. Tiek sagatavotas skices un tās saskaņotas ar klientu. Šajā posmā klientam aktīvi jāiesaistās un jāsniedz arhitektam atgriezeniskā saite, jo tieši klientam jau mājā būs jādzīvo.

Kas ietilpst mājas projektā?

·         Arhitektūras un konstruktīvie rasējumi

·         Ēkas novietnes plāns

·         Tehniskie dati: apbūves laukums, būvtilpums, mājas augstums, jumta slīpums un platība, stāvu skaits, istabu skaitus un stils kādā māja tiks veidota

·         Tiek sniegti ieteikumi kādus materiālus vislabāk izmantot pamatu, sienu un jumta būvniecībai

·         Inženierkomunikāciju pieslēgumu risinājumi

·         Būvvaldē saskaņots projekts un dokumentācija būvdarbu uzsākšanai

Kādu arhitektu izvēlēties, ja iegādāta zeme Mārupē?

Jau 12 gadus Jāņa Kalnieša vadītais SIA “Mārupes arhitekts” sekmīgi realizē māju projektus Mārupē un Mārupes novadā. Piedāvājumā ir gan vienstāvu, gan divstāvu ģimeņu māju projekti. Projekti tiek īstenoti no nekaitīgiem, videi draudzīgiem un energoefektīviem materiāliem.

“Mārupes arhitekts” speciālisti vienmēr sniedz konsultācijas, iesakot labākos risinājumus   mājas projekta izvēlē gan būvniecības materiālu, gan telpu plānojuma izvēlē.