Makšķerēšana un loka šaušana – angļu iecienītie hobiji

Klimatiskajiem apstākļiem Latvijā kļūstot arvien līdzīgākiem angļu īsajām ziemām un lietainajam laikam, ir gluži likumsakarīgi, ka pie mums sāk izplatīties angļu tradīcijas brīvā laika pavadīšanas veidos - makšķerēšana kanālos un jūrā, kā arī šaušana ar sporta loku vai arbaletu. 

Šaušana ar sporta loku vai arbaletu

Pirmo reizi izmēģinot, cilvēki parasti ir pārsteigti, cik viegli izrādās darboties ar iesācēju sporta lokiem. Pat bērniem, kas ir jaunāki par 10 gadu vecumu, bez pūlēm sanāk trāpīt mērķī.

Šaušana palīdz iegūt mieru un stabilitāti, tā trenē uzmanību un koncentrēšanās spējas.

Tā kā sporta loki un arbaleti nav rotaļlietas, bet gan ieroči, ir nepieciešams ievērot piesardzību gan izvēloties drošu vietu šaušanai norobežotu, drošu teritoriju vai speciālu šautuvi. Jāmin arī ka Latvijā medības ar loku un arbaletu ir aizliegtas.

 Makšķerēšana

Angļi ir pieraduši iziet no mājas un makšķerēt turpat piemājas kanālā vai upē. Lai arī Latvijā kanālu un upju ir ļoti daudz, cilvēki parasti sapērk dārgu ekipējumu un braucu uz otru Latvijas galu, lai arī turpat piepilsētās vai pat Rīgas centrā ir piemērotas vietas un dabas stūrīši, lai lieliski atpūstos.

Īpaši izceļama ir karpu makšķerēšana, kas ir ļoti interesanta nodarbe, jo parasti tā notiek no 24h -72 h vienā piegājienā, ar zivju pievilināšanu tās iebarojot. Process ir gan meditatīvs, gan eksperimentāls, gan pirmatnējs, ļaujot izjust saikni ar dabu un sniegt gandarījumu, ka esi spējīgs noķert ūdens dzīvnieku, ko nevarētu izdarīt kailām rokām.

Karpu makšķerēšana ir vesels piedzīvojums ar palikšanu teltī un nakšņošanu guļammaisā, maltīšu gatavošanu uz ugunskura, kā arī pacietīgu gaidīšanu, kad tiks saņemts signāls, ka cope var sākties. Makšķerēšanai izmanto barību kas savelta bumbiņās - boilas.

NGT Jeb Next Generation Tackle ir angļu tūrisma preču zīmols kas dibināts 2002. gadā un par tā klientiem kļuvuši simtiem tūkstoši makšķernieku un dabas mīļu gan Anglijā, gan pasaulē! NTG Latvia ir oficiālais zīmola pārstāvis Latvijā un pašlaik piedāvā iepazīšanās cenas gan makšķerlietām, gan tūrisma precēm, gan sporta šaušanas ekipējumam – lokiem un arbaletiem. Iespējams atrast piemērotu ekipējumu gan iesācējiem, gan profesionāļiem.