Mālpils muiža – muiža, kuru vērts apskatīt gardas kafijas dēļ vien!

Ja sanāk būt Mālpils pusē, tad noteikti ir vērts izstaigāt Mālpils muižas apkārtni un izbaudīt nesteidzīgu kafiju Mālpils muižā. Parks, kas ieskauj muižu, ir fantastiski lieliem kokiem, kas Tev liek sajusties mazam un pasargātam.

Ainaviskā Mālpils muiža

Baroka stila Mālpils muiža ir celta 19. gadsimtā. Muižas parka dīķī muiža atspoguļojas kā spogulī, kas rada diezgan sirreālu sajūtu, vienīgi strūklaka liek apzināties realitāti, ka tas ir atspulgs. Mūsdienās muiža kalpo ne tikai kā tūristu apskates objekts, bet tajā var nobaudīt gardus ēdienu un patiešām izcilu kafiju, kā arī rast naktsmājas pat lielam daudzumam viesu. Šo ainavisko vietu izvēlējušies par kāzu svinību ideālāko variantu ne viens vien pāris. Mālpils muižā arī regulāri notiek dažādi kultūras pasākumi un koncerti. Mālpils muižas tuvumā uz dzīvi apmeties ļoti liels gliemezis, kas īpaši patīk bērniem.

Mālpils muižas parks

Mālpils muižas parks ir patiesi varens. Tajā ir vairāki senlaicīgi un mazi bruģa tiltiņi, kas ved pāri grāvjiem. Koku dažādība ir plaša, bet visvairāk pārsteidz to augstie izmēri. Parks ir piemērots nesteidzīgām pastaigām. Netālu no muižas ir izstaigājama 6,5 km gara dabas taka. Ja esi vairāk velo cilvēks, tad zini - Mālpils muižā ir fantastiski izdevīga iespēja izīrēt velosipēdus par ļoti draudzīgām cenām – 2h tikai par 5EUR, bet, ja apmeties muižas viesnīcā uz nakti, tad velosipēds tiek piedāvāts bez maksas. Pietam, draudzīgie Mālpils muižas restorāna darbinieki par atsevišķu samaksu izsniedz arī piknika grozus  ar sagatavotu ēdienu un ēdamrīkiem gadījumam, ja rodas vēlme sarīkot pikniku muižas parkā.

Tējas namiņš, laivu noma un pat masāžas

Cik patīkami baudīt atpūtu vai pikniku arī uz ūdens! Romantiskais brauciens ar laivu Mālpils muižas dīķī ir neatkārtojams. Lai gan dīķis nav pavisam liels, ir patiešām jauka sajūta izmest līkumiņu ar laivu tik ainaviskā vietā. Turklāt ne katrā dīķī iespējams pietuvoties strūklakai! Noslēgtākai, bet sirsnīgākai dzēriena vai ēdiena baudīšanai, pieejams uz īri arī apburošs tējas namiņš.

Vai zināji, ka Mālpils muižā iespējams arī baudīt dažādas masāžas? Sajūties kā karalis vai karaliene, apmeklējot masāžas procedūras karaliskā vietā.

Lai uzzinātu muižas vēsturi, izbaudītu interjera dizainu, sauc palīgā muižas gidu!

Ja esi kādā citā Latvijas  pusē, smelies idejas savam tūrisma garam

Pastaigu vai pārgājiena maršruts: Vidzemes akmeņainā jūrmala

Pastaiga Purezera dabas takā

Madona un Gaiziņkalns - izcils skolēnu ekskursijas galamērķis

Riežupes smilšu alas - viens no mūsu TOP objektiem, kas jāredz Kurzemē