Matu meistars – uzzini vairāk par friziera profesiju!

pixabay.com

Frizieris, arhitekts, pārdevējs, pavārs, konditors, ārsts vai policists – šādas bija biežāk apspriestās profesijas bērnībā, taču tikai retais no mums tiešām zināja, ko vēlas darīt nākotnē. Arī mūsdienās pēc pamatskolas beigšanas ne visi zina, kādu profesiju vai mācību programmu izvēlēties, vai ko ieteikt savai atvasei nākotnes karjeras izvēlē. Vēlamies pastāstīt, kādas iespējas paveras, strādājot friziera profesijā.

Friziera profesija paver daudz plašākas iespējas un sniedz vairāk zināšanu kā tikai praktiskās iemaņas matu kopšanā. Neskaitot tiešo pienākumu prasmes, frizieri apgūst tādas iemaņas kā komandas vadīšana, individuāls darbs, sadarbība ar klientiem – kontakta uzturēšana, prasme komunicēt un izprast klientu vajadzības. Tāpat frizieriem laika gaitā rodas priekšstats par modes industriju, manikīra profesiju un citām aktualitātēm, kas saistās ar skaistumkopšanas nozari.

Pēc mācību beigšanas, frizieri darbu turpina salonos vai kā individuāli meistari, neraugoties uz to visbiežāk darba laiks būs diezgan fleksibls un šī profesija sniedz iespējas izbrīvēt laiku savām aktivitātēm un nodoties hobijiem. Tomēr, jārēķinās, ka reizēm būs jāstrādā gan brīvdienās, gan svētku dienās, ņemot vērā sezonalitāti un klientu vēlmes. Var arī gadīties, ka jāstrādā ārpus salona un visas dienas garumā, piemēram, kāzu gadījumā.

Tev nekad nekļūs garlaicīgi, strādājot frizētavā, katra diena būs citādāka. Nav divu vienādu klientu un katrs klients būs ar atšķirīgām vēlmēm un rakstura iezīmēm. Tieši dažādība un rutīnas neesamība vilina daudzus cilvēkus strādāt šajā nozarē, kā arī esošos nozares pārstāvjus - palikt tajā. Reizēm, ja klients ir gatavs pārmaiņām, savukārt tu – ideju pilns, kopā var sanākt iepriecinošs rezultāts abām pusēm.

Friziera specialitāte sniedz iespēju satikt jaunus, interesantus cilvēkus katru dienu un uzklausīt katra stāstu. Protams, šāda iespēja ir arī citu profesiju pārstāvjiem, taču ne vienmēr komunikācija izvēršas pozitīva. Savukārt, cilvēki, kuri nāk uz salonu, ir labā garastāvoklī un vēlas iziet no salona vēl pozitīvāki, tāpēc viņi būs atvērtāki un labprāt pārrunās ar tevi dažādas tēmas. Šo sarunu rezultātā, nereti rodas jauna draudzība, kas citā situācijā nebūtu radusies.
Varbūt sākumā tā nešķitīs, bet ar laiku, iejūtoties salona kolektīvā, tu sapratīsi, ka frizieri ir vieni no lieliskākajiem cilvēkiem, ar kuriem sarunāties - un tev būs paveicies, jo tie būs tavi kolēģi! Tieši viņi nereti būs viens no svarīgākajiem iemesliem doties uz darbu. Ir taču patīkami atrasties vidē, kurā kolēģi ir arī tavi draugi!

Ja tevi ir ieinteresējusi friziera profesija vai zini kādu, kam šis varētu patikt, ieskaties profesionālās vidusskolas RIMAN mājaslapā http://www.riman.lv/lv/ un uzzini vairāk par piedāvājumu un friziera programmas iespējām!