Metālapstrādes instrumenti skaistu un praktisku lietu radīšanai

Metālapstrādes instrumenti (Image by Free-Photos from Pixabay)

Metālapstrāde, iespējams, nav vieglākais no hobijiem, taču metāla darinājumi ir skaisti un praktiski. Ja ir nepieciešamie metālapstrādes instrumenti, iespējas ir bezgalīgas. Metāla grils ar grieztām latviešu rakstu zīmēm, kamīnkrāsns ar skaisti izveidotām kājiņām un durvīm, pievilcīga mājas numura zīme, kaut vai vienkāršs svečturis — tas viss prasa pamatīgu darbu un amatnieka talantu.

Gandrīz jebkurš metāls kā materiāls ir ļoti neparasts savā divējādībā — smags un it kā raupjš. Taču tieši no metāla prasmīga amatnieka rokās rodas visažūrākie, filigrānākie, mežģīnēm līdzīgākie priekšmeti. Smalka lampa no ziedu vijām, žogs ar lapu motīviem, vārti, kuros izkalts staltbrieža siluets… Metālapstrāde piedāvā it kā smalku un vizuāli šķietami trauslu, taču vienlaikus arī izturīgu un funkcionālu dizainu.

Metāla mākslas un dizaina meistardarbu radīšana nav tikai amatnieka roku darba rezultāts. Metālapstrādei nepieciešami kvalitatīvi instrumenti un ērtas iekārtas. Mūsdienu laikmetā arī metālapstrāde notiek mūsdienīgi. Šeit būs rīki, kurus profesionāļi iesaka iegādāties vispirms, ja vēlies pievērsties metālapstrādei nopietnāk:

  • metāla lentzāģis — lai varētu sadalīt metāla loksnes nepieciešamā izmēra gabalos
  • pneimatiskā slīpmašīna – nepieciešamajai virsmas faktūras veidošanai
  • metināšanas aparāts — atsevišķu metāla detaļu savienošanai vienā veselā
  • metāla lokšņu liekšanas prese — glītai un akurātai metāla locīšanai nepieciešamajā formā
  • metāla knaibles — nelielu caurumu un figūru griešanai un veidošanai metālā

Kad šis metālapstrādes minimums ir iegādāts, vēlāk pats sapratīsi, kādi griezējinstrumenti, atslēdznieku, virpošanas, frēzēšanas, abrazīvie un citi metālapstrādes instrumenti un darbgaldi nepieciešami tieši tavam darbam.

Izlasi arī rakstu par patinēšanu: tas ir vēl viens lielisks veids, kā apstrādāt metāla priekšmetus, piešķirot tiem īpašu šarmu