Metāllūžņu nodošana – kā sakopt īpašumu un ar to nopelnīt?

pixabay.com

Lauku sētās, saimniecības ēkās, vecu fabriku un uzņēmumu teritorijās metāllūžņu netrūkst – gan no alumīnija, gan krāsainā, gan melnā metāla. Ja arī tavā īpašumā ir kāds nesakopts objekts, kurš bojā skatu un rūsē, izmanto iespēju teritoriju sakārtot un nodot metāllūžņus, pie viena saņemot par to naudu.

Kā notiek metāllūžņu iepirkšana?

Metāllūžņus ieteicams nodot nopietnās firmās, nevis meklēt šaubīgus pārpircējus, jo tie nekad nespēs piedāvāt tik augstas cenas kā uzņēmums, kas ar to nodarbojas likumīgi un maksā visus nodokļus. Pārpircējiem vēl ir jāmeklē, kur metāllūžņus realizēt, lai paši saņemtu peļņu no darījuma, tāpēc nevajag domāt, ka viņu interesēs ir maksāt vairāk, nekā uzņēmumam.

Nevajadzētu arī ticēt katram, kurš neaicināts ierodas pie potenciālā klienta mājās, uzdodoties par kādas firmas pārstāvi. Tādos gadījumos nepieciešamas noskaidrot personas vārdu un uzvārdu un piezvanīt uz nosaukto uzņēmumu, lai noskaidrotu – šī persona tur tiešām strādā vai nē.

Ja metāllūžņus dodies nodot kā fiziska persona, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte, jāiesniedz arī sava bankas konta rekvizīti uz kuru tiks pārskaitīta samaksa par nodotajiem metāllūžņiem.

Ja metāllūžņu ir tik daudz, ka paša spēkiem tos piegādāt nav iespējams – metāllūžņus iepērkošie uzņēmumi nodrošina gan metāllūžņu savākšanu un izvešanu, gan transporta pakalpojumus un konteinera piegādi un uzstādīšanu. Tāpat uzņēmumi paši piedāvā automašīnu demontēšanas un utilizācijas (sagriešanas pakalpojumus), kā arī iekārtu un tilpumu demontāžu.

Kā tiek noteikta metāllūžņu vērtība?

Lūžņu galīgā vērtība ir atkarīga no to daudzuma un kvalitātes, kā arī no pieņemšanas brīdī spēkā esošās metāllūžņu iepirkuma cenas. Nodoto metāllūžņu daudzumu nosaka, izmantojot sertificētus svarus.

Kvalitāti novērtē kvalificēts pieņēmējs. Ja nepieciešams, viņš līdztekus vizuālajai apskatei izmanto īpašu mērinstrumentu. Pieņēmēja pienākumos ietilpst arī piesārņojuma novērtēšana, proti, noteikt, cik liels ir apmaksā neietilpstošo neatdalāmo nemetāla piejaukumu daudzums. Atkritumi, kas palikuši pēc metāllūžņu izkraušanas, netiek uzskatīti par piesārņojumu.

Metāllūžņu iepirkuma cenas:

  • Krāsaino metāllūžņu cenas, atkarībā no to veida ir robežās no 0.25 – 4.50eur/kg
  • Alumīnija metāllūžņu cenas, atkarībā no to veida  ir robežās no 0.50 – 1.35 eur/kg
  • Melno metāllūžņu cenas, atkarībā no to veida ir robežās no 70 – 210 eur/kg

SIA “Euro Lom” ir uzņēmums, kas darbojas metāllūžņu tirgus segmentā jau kopš 2010. gada. “Euro Lom” piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu - metāllūžņu iepirkšanu, iekraušanu, izkraušanu, savākšanu, šķirošanu un transportēšanu. Uzņēmumam ir arī licence uz autotransporta pieņemšanu utilizācijai un noņemšanu no uzskaites.