Nacionālais botāniskais dārzs Ziemassvētkos pārtaps Sveču mežā

foto: Serena Repice Lentini, Unsplash.com

Kā informē pasākuma ‘’ Sveču mežs’’ organizatore Zane Rašmane, 25.decembrī no plkst. 16:00 līdz 21:00 visi tiek laipni aicināti uz Nacionālo botānisko dārzu, Salaspilī, Miera ielā 1, lai līdz ar tumsas iestāšanos svecīšu gaismā ieraudzītu dārzu, kas ikdienā ir drošs patvērums dažādiem eksotiskiem augiem."Nacionālā botāniskā dārza kopplatība ir 129 hektāri un, lai apskatītu visu dārzu, būtu nepieciešamas vairākas dienas. Tāpēc noskaņas baudīšanai izvēlēta pastaigu taka, kas vijās cauri rozārijam, skujkokiem un rododendriem, apmetot cilpu ap ošu un bārbeļu apstādījumiem virzienā uz oranžēriju," stāsta pasākuma organizatore Zane Rašmane.

Izgaismotajās ziemas dārza takās uzmanīgākajiem apmeklētājiem būs iespēja satikt stirnas un mežacūkas, sekot līdz sniegpārsliņu cīņai par baltiem Ziemassvētkiem, ieklausīties Ziemassvētku skaņās kopā ar Ansi Klintsonu un Gunti Branci, kā arī iepirkties mājražotāju un amatnieku tirdziņā blakus akmens dārzam. Turpat kursies arī īstās latvju saimnieces Ilzes Briedes pavards, aicinot nobaudīt svētkiem piedienīgus latvju virumus. Mazajiem apmeklētājiem būs iespēja līdzdarboties radošajās darbnīcās!Pasākuma laikā Nacionālā botāniskā dārza oranžērija būs slēgta, mudinot apmeklētājus doties dziļāk dārzā un izbaudīt ziemas pasākuma priekšrocības.

Noskaņu pasākums "Sveču mežs" radās pirms sešiem gadiem, kad pēc privātas iniciatīvas ar tūkstošiem svecīšu tika izgaismots Skaņākalna dabas parks. Sekojot apmeklētāju vēlmēm iepazīt un atklāt arī citus dabas objektus, pasākums divus gadus noticis Sietiņiezī, bet pagājušā gadā un šogad - Nacionālajā botāniskajā dārzā.

Pasākuma laikā dārzā darbosies divas ieejas, proti, ieeja kājāmgājējiem, kas atrodas pretim Salaspils dzelzceļa stacijai un Miera ielas vārti - iebraukšanai ar autotransportu uz bezmaksas autostāvvietu dārza teritorijā.

Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs vai pasākuma dienā pie ieejas Nacionālajā botāniskajā dārzā. Bērniem līdz 6.g.v. un cilvēkiem ar kustību traucējumiem ieeja bez maksas.