Neiebrauc parādos, rīkojot bēres!

Photo by Rhodi Alers de Lopez on Unsplash

Tuvinieka aizvadīšana ir emocionāli smags laiks, kurā nereti rīkojamies impulsīvi un pieņemam lēmumus emociju vadīti. Bērēs vēlamies izrādīt aizgājējam vislielāko cieņu un mīlestību, tāpēc izvēlamies dārgākos ēdienus, labākos kapakmeņus, prestižāko apbedīšanas firmu – bet vai tas ir pareizi?

Nereti novērots, ka tuvinieki mēdz aizņemties naudu vai tērēt savus uzkrājumus, tikai, lai samaksātu par visu, kas nepieciešams bērēm. Protams, tur nav nekā nosodāma – mīļie ir jāaizvada ar godu un dodot labāko, bet brīdī, kad sākam pārmaksāt un pārtērēties, tikai tāpēc, ka baidāmies pasūtīt lētāko krustu vai uzticēt bedres rakšanu firmai, kas to piedāvā par lētāku cenu, ir vērts apstāties un padomāt.

Mirušā radinieki tērē milzu summas, pasūtot firmas, kas nodrošina nelaiķa izvadīšanu, aizvešanu, bedres rakšanu un aizbēršanu. Visbiežāk aizgājušā radinieki šim procesam tērē vairāk par 1300 eiro, kas viņaprāt ir neaptverama summa, kas nav adekvāta reālajai pašizmaksai, ko tērē apbedīšanas kompānijas.

Diemžēl tiek izmantotas cilvēku sēras un spriestspējas trūkums, tāpēc arī cilvēki pārmaksā. Piemēram, kapa koka krusta, kas visās apbedīšanas firmās ir gatavots no vieniem un tiem pašiem materiāliem, cenu atšķirība variē no 20 eiro līdz pat 60 eiro. Protams, gravējumi un dekorācijas uz krusta sastādīs lielāku summu, taču runa ir par pavisam vienkāršiem koka krustiem, bez nekādiem rotājumiem un gravējumiem – par tiem kapu krustiem, kas pēc pāris nedēļām jau tiek noņemti no kapa un aizstāti ar kapu pieminekļiem.

“Kallava” apbedīšanas birojs darbojas pēc godprātības principa, tāpēc saviem klientiem nekad neliks pārmaksāt – visas cenas ir zināmas un netiek mainītas atkarībā no klienta vizuālā izskata – jo vairāk dizaineru drēbju un rotu, jo dārgāka pakalpojumu cena. Nē, gluži pretēji – te visiem tiek nodrošināta godīga cenu politika, bez liekiem pārsteigumiem.

Pilns apbedīšanas komplekts apbedīšanas birojā “Kallava”, kas ietver – mirušā aizvešanu, zārku, nesējus, uzglabāšanu morgā, transporta pakalpojumus, krustu, ērģeles, mācītāju un izvadītāju, bedres rakšanu un aizbēršanu –, izmaksā 739 eiro, kas ir teju divas reizes mazāka summa, ko cilvēki parasti izvēlas tērēt par pārcenotiem, zārkiem, krustiem un “uzskrūvēto” firmu pakalpojumiem.

Nākamreiz zini, kur vērsties pēc palīdzības un kuru apbedīšanas kompāniju ieteikt radiem, draudiem un paziņām! Zvani, lai saņemtu konsultāciju un noskaidrotu nepieciešamās detaļas par apbedīšanu, uz 29460377 un 29431718, un saņem augstas kvalitātes pakalpojumu, līdzcietīgu attieksmi un labāko cenu pie “Kallava”.