Nelūgtie ciemiņi mājās – kukaiņi un grauzēji

pixabay.com

Kukaiņi – blusas, prusaki, tarakāni, blaktis vai grauzēji – žurkas un peles ir parazīti, kas neaicināti ieviešas mājās un sāk tur saimniekot, turklāt daudzi no tiem spēj izraisīt nopietnas veselības problēmas. Tāpēc nevajadzētu kavēties izmantot dezinsekcijas vai deratizācijas pakalpojumus, lai no tiem atbrīvotos pēc iespējas ātrāk un efektīvāk. 

Pieci izplatītākie parazīti, kas ietekmē cilvēka veselību:
1. Peles ir plaši sastopams “mājdzīvnieks” dzīvesvietās, kas atrodas lauku teritorijās. Tās varbūt vizuāli ir viens no pievilcīgākajiem kaitēkļiem, bet riski, ko peles rada cilvēka veselībai ir tiešām dramatiski. Peles mājās ieviešas, kad dodas barības meklējumos un, pat ja tās nespēs piekļūt ēdienam, šie grauzēji vienalga piesārņos vidi kurā atrodas. Peles pastāvīgi izvada urīnu, tāpēc jebkura virsma, kurai tās pieskaras, kļūst netīra. Turklāt peļu urīns ļoti ātri izžūst un kļūst neredzams, tāpēc pastāv liela iespēja, ka cilvēks nonāk tuvā kontaktā ar radīto piesārņojumu, pats to nezinot. Peļu urīnā var tikt pārnēsātas salmonellas baktērijas vai arī baktērijas, kas izraisa tādu bīstamu slimību kā meningīts. 

2. Prusaki dzīvo kanalizācijā un nonāk dzīvokļos, kad cenšas atrast barību un siltumu. Tie ne tikai rada diskomfortu jau ar savu izskatu vien, bet arī to atrašanās mājvietā var radīt draudus cilvēka veselības stāvoklim. Pārvietojoties, tie aiz sevis atstāj baktērijas, parazītus un patogēnus, izkārnījumus un urīnu. Beigto prusaku ķermeņi sadaloties, gaisā izplatās sīkas lidojošas daļiņas, ko cilvēki negribot ir spiesti ieelpot. Šie putekļi rada alerģiskas reakcijas un pat astmu, īpaši bīstami tas ir bērniem, kuru organismi nav tik spēcīgi, lai pretotos.

3. Asins blaktis, kas savairojas matračos, dīvānos un gultas rāmja koka daļās, gan nepārnēsā lipīgas slimības un infekcijas izraisošas baktērijas, tomēr tās ir ļoti izturīgas un jāpieliek lielas pūles, lai no tām atbrīvotos. Blaktis ir ļoti nepateicīgs gultas biedrs, jo to aktīvais periods ir tieši nakts – laiks, kad lielākā daļa cilvēku vēlas baudīt kvalitatīvu naktsmieru. Lai gan blakšu kodumi nav pārāk sāpīgi, tie atstāj mazas, sarkanas, niezošas rētiņas uz ķermeņa atklātajām daļām, kur blaktis ir tikušas klāt, lai uzrīkotu pusnakts dzīres un pacienātos ar gulētāja asinīm. 

4. Blusas ir olimpiskās čempiones starp kukaiņiem lēkšanas ziņā un ļoti traucējošas, ja savairojas mājās. To kodumi rada alerģisku reakciju uz ādas, turklāt rada diskomfortu arī mājdzīvniekiem. Pastāv risks blusu nejauši norīt un tam ir nopietnākas sekas nekā tikai nepatīkamas sajūtas. Ja blusa nonāk cilvēka organismā, tā var veicināt tāda parazīta kā lenteņa rašanos zarnās. 

5. Žurkas ir visražīgākās infekcijas slimību pārnēsātājas, vainojamas pie Buboņu mēra jeb Melnās nāves izplatības viduslaiku Eiropā. Žurkas ar saviem spēcīgajiem zobiem var izgrauzties cauri dažādiem materiāliem, tādejādi radot sev brīvu piekļuvi gan ūdens, gan pārtikas novietnēm. Žurku atstātie izkārnījumi un urīns var saturēt lipīgas slimības, piemēram, leptospirozi – organismu novājinošu slimību, kas izraisa aknu, nieru un sirds problēmas. Turklāt žurkas ir arī salīdzinoši agresīvas un var gan iekost, gan saskrāpēt. 

Uzņēmums “Lat Čiek” piedāvā gan deratizācijas – grauzēju iznīcināšanas, gan dezinsekcijas – kukaiņu iznīcināšanas pakalpojumus. Ar deodorizācijas palīdzību iespējams atbrīvoties no nepatīkamām smakām, bet dezinfekciju var veikt gan telpām – dzīvokļiem, birojiem, ražotnēm, pagrabiem un noliktavām, gan transporta līdzekļiem, gan atkritumu vadiem. 

Iespējams dezinficēt arī dzīvokli, kurā sanācis ilgstoši atrasties mirušam cilvēkam vai kurā izplatījusies infekcija. Līgumi tiek slēgti gan ar fiziskajām, gan juridiskajām personām. Uzņēmumam ir elastīga cenu politika, īpašas atlaides pensionāriem. Pasūtījumi tiek pieņemti 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Izbraukšana uz izsaukumu un dokumentu noformēšana notiek operatīvi un bez liekas kavēšanās. Visi darbi tiek veikti ar profesionāliem un sertificētiem līdzekļiem, turklāt padarītajam ir garantija. “Lat Čiek” lepojas ar augsti kvalificētiem darbiniekiem un pakalpojuma kvalitāti, kas atbilst Eiropas līmeņa ( EC) standartiem.