No šodienas testa režīmā sāks pieslēgt apkuri dzīvojamām ēkām

Lai gan “Rīgas namu pārvaldniekam” no klientiem nav paaugstināts pieprasījums pēc apkures pieslēgšanas, šodien tiek uzsākta apkures pieslēgšana testa režīmā, lai ēkas sagatavotu apkures nodrošināšanai pirms strauji samazinās diennakts vidējā gaisa temperatūra.

Lai gan pirmā “Rīgas namu pārvaldnieka” pārraudzībā apkurei pieslēgta ēka jau 11. septembrī, apkuri pieslēdz mājām tikai tad, kad gaisa temperatūra ir zemāka par +12C. Ņemot vērā laika prognozi šai nedēļai, dienās, kad gaisa temperatūra pārsniegs 12C, radiatori mājās var būt auksti.

Kā skaidro “Rīgas namu pārvaldnieka” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis, apkures pakalpojuma savlaicīga nodrošināšana esot nozīmīga visiem uzņēmuma klientiem, tāpēc septembra vidū valde pieņēmusi lēmumu segt visus iepriekšējās apkures sezonas parādus par siltumenerģiju, lai nekavētu siltuma pieslēgšanu RNP klientu mājās. Savukārt, lai pakalpojumu varētu nodrošināt bez aizķeršanās, visi siltummezgli esot bijuši gatavi apkures pieslēgšanai jau septembra sākumā.

“Rīgas namu pārvaldnieks” aicina dzīvokļu īpašniekus nenoslogot klientu centru operatorus ar jautājumiem par apkures pieslēgšanas grafiku, jo viņu rīcībā nav detalizētu plānu par konkrētu ēku pieslēgšanas un sistēmas stabilizācijas grafiku. Šī informācija dinamiski mainās, atbilstoši faktiskajai situācijai. Apkures pieslēgšana testa režīmā nozīmē, ka aktuālā informācija par pieslēgšanu sistēmu stabilizēšanas periodā ir tikai tehniskajiem darbiniekiem.

Atbilstoši faktiskajai āra gaisa temperatūrai, katrai ēkai apkures sistēma regulējas automātiski un ir nepieciešams laiks, lai ēka uzsiltu. Šādā automatizētā siltummezglu iestatījumu režīmā darbojas lielākā daļa no “Rīgas namu pārvaldnieka” pārvaldībā esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumapgādes sistēmas. 

Lasi arī:

Kondicionieri un siltumsūkņi svaigam gaisam un mājas siltumam

Kāpēc visu laiku salst? Pat esot siltumā?

Kamīns vai krāsns kā siltuma avots un dizaina objekts