No viduslaikiem līdz aviošovam: 5 ieteikumi šai nedēļas nogalei

Pixabay.com

Iespējams, ka šī nedēļas nogale – 19. līdz 21. jūlijs - ir viena no labākajām nedēļas nogalēm šajā vasarā, jo visā Latvijā paralēli notiek ārkārtīgi daudz interesantu pasākumu:

  • Saulkrastos no 15. jūlija līdz 20. jūlijam notiek Saulkrasti Jazz festivāls. Jau kopš 1997. gada tas pulcē džeza mūzikas entuziastus no visas Latvijas un citām valstīm. Tas ir neatkārtojams un unikāls muzikālais piedzīvojums, kas ļauj pilnībā iepazīt skanīgo džeza pasauli;
  • Cēsīs no 19. jūlija līdz 21. jūlijam tiks svinēti pilsētas svētki. Svētku programmā iekļautas aktivitātes jebkurai gaumei: Hanzas tirgus, rokmūzikas festivāls "Fono Cēsis", dažādi koncerti, sporta svētki, suņu izstāde, modes skate, eksperimentu parāde un cirka izrāde bērniem, utt. 
  • Daugavpilī no 20. jūlija līdz 21. jūlijam jau 5. reizi norisināsies Starptautiskais vēsturiskās rekonstrukcijas festivāls „Dinaburg 1812”. Tajā varēsi atgriezties pagātnē un iejusties 19.gs. atmosfērā, baudot mūziku, priekšnesumus, tirdziņu un vērojot vēsturisko kauju rekonstrukciju;
  • Lidostā "Jūrmala" no 20. jūlija līdz 21. jūlijam notiks lielākais aviošovs Baltijā "Wings Over Baltics Airshow". Jauda, adrenalīns un izklaide divu dienu garumā ir garantēta!
  • Bauskā 21. jūlijā vari vērot teatralizētu paukošanās turnīru "Ius Gladii – zobena tiesības". Pasākuma laikā skanēs viduslaiku un renesanses mūzika no Eiropas un Tuvajiem austrumiem, bet pils pagalmā norisināsies sacensības šaušanā ar arbaletu. Bērniem būs iespēja piedalīties senās rotaļās.

Ja plāno brīvdienās lietot alkoholu, labāk izvēlies sabiedrisko transportu. Vilciena un autobusa biļetes ir iespējams iegādāties jau tagad!