Papildinājums jūsu virtuvei – kafijas automāts

Bruce Mars

Pamostos, izkāpju no gultas un dodos uz virtuvi, lai pagatavotu tasi gardas kafijas – šādi rītus sagaida teju katrs trešais Latvijas iedzīvotājs. Kāds dzer šķīstošo kafiju, kāds lieto jau sasmalcinātu pupiņu kafiju, ko ieliek krūzītē un tad aplej ar ūdeni. Kāds izmanto kafijas presi, kāds turpat krūzītē filtrē kafiju caur speciālu kafijas filtru. Taču iespējams atvieglot kafijas pagatavošanu, uzlabojot tās garšas kvalitāti, savā īpašumā iegādājoties kafijas automātu.
Ja esi nolēmis, ka vēlies no rītiem nedaudz ilgāk pagulēt un sajust kafijas aromātu, un izgaršot to pilnīgāk, ir laiks apdomāt kafijas automāta iegādi. Ir pāris lietas, kas jāņem vērā, pirms kafijas aparāta iegādes. Jāsāk jau ar to, ka ir atšķirīgi kafijas automātu tipi. Izplatītākie ir filtra kafijas automāti un automātiskie kafijas automāti.

Filtra kafijas automāti
Šie kafijas automāti filtrē sasmalcinātās kafijas pupiņas. Tas nozīmē, ka tajā bērt veselas kafijas pupiņas nevarēs. Malta kafija un filtrs jāievieto automātā katru reizi, kad vēlaties pagatavot kafiju.
Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, automātu iespējams iestatīt uz konkrētu laiku, kurā tas pats sāks darboties un pagatavos kafiju laikā, kad noskanēs jūsu modinātāja zvans. Tiesa gan – kafiju un ūdeni būs nepieciešams ievietot kafijas automātā iepriekšējā vakarā. Gadījumos, kad būsiet aizmirsuši izslēgt kafijas automātu, tas izslēgsies pats – šāda opcija iestrādāta jaunākās paaudzes automātos. Atsevišķi filtra kafijas automāti spēs sevi attīrīt. Iespējams arī izvēlēties kafijas stiprumu un ūdens cietību. Lielākoties kafijas kanna veidota no nerūsējoša tērauda – kas nozīmē, ka tā kalpos ilgu laiku.

Automātiskie kafijas automāti
Šie automāti pagatavos tavu iecienīto kafiju – ar pienu, bez piena, espresso, kapučīno vai latte. Automātā nepieciešams iebērt iecienītās kafijas pupiņas, kuras automāts samals pirms katras kafijas pagatavošanas reizes.
Šajos automātos visbiežāk iespējams pagatavot divas kafijas tasītes vienlaicīgi. Ir iespējams mainīt arī sprauslu augstumu, kas atvieglos krūzītes izvēli. Iespējams regulēt ūdens temperatūru un kafijas stiprumu. Attīstītākajos modeļos iebūvēti skārienjūtīgi ekrāni uz kuriem pieejama izvēlne ar kafijas veidiem. Tos iespējams pārsaukt, izvēlēties mīļākos, kurus atstāt uz ekrāna, lai nav jāmeklē izvēlnē. Tāpat kā filtra kafijas automātos, iespējams iestatīt ieslēgšanās un izslēgšanās taimeri.

Kā izvēlēties īsto?

Lai pieņemtu pareizo lēmumu, nepieciešams saprast, kāds kafijas patērētājs esat un cik daudz vietas savā virtuvē varat tam atvēlēt!
Dabīgi, ka automātiskie kafijas automāti aizņems vairāk vietas kā filtru automāti. Nereti automātiskajiem kafijas automātiem līdzi nāk ekstras, kā, piemēram, piena trauks, kas aizņem papildus vietu. Ja trauks ir iebūvēts automātā, tas nozīmē, ka tas būs platāks un tāpat aizņems zināmu vietu telpā. Filtru automāti ir kompaktāki un aizņems mazāk vietas.

Zini, kādu kafiju vēlies! Varbūt tev garšo kafija, kura tikko samalta, tad automātiskais kafijas automāts būs labāka izvēle. Tomēr, filtra kafijas automātos arī vari ievietot tikko samaltu kafiju, bet tad būs jāiegādājas kafijas dzirnaviņas atsevišķi. Ja maluma svaigums nav tik nozīmīgs, tad derēs filtra automāts, kurā vari iebērt veikalā nopērkamo, jau samalto kafiju.

Funkcijas. Jau iepriekš uzskaitīts, kādas funkcijas pieejamas automātiem. Bet – vai visas no tām ir nepieciešamas tev? Izanalizē, kas tev ir svarīgi! Funkcijas nosaka cenu, tāpēc apdomā kārtīgi no kā esi gatavs atteikties un bez kā noteikti nespēsi iztikt!

Pēdējais, ko noteikti vajadzētu ņemt vērā, ir dizains! Ja vēlies, lai automāts papildina tavas virtuves dizainu – neatkarīgi no automāta tipa, nepieciešams piemeklēt atbilstošāko. Krāsas vai materiāls būs tas, kas noteiks kuru automātu iegādāties.