Pazūd elektrība! Izsisti korķi vai kaut kas nopietnāks?

pixabay.com

Elektrības pazušana privātmājā, dzīvoklī vai kādā telpā vienmēr ir nepatīkams pārsteigums. Iemesli tam var būt dažādi – elektroenerģijas padeves pārtraukšana no piegādātāja puses, vai arī bojājumi elektroinstalācijā.

Parasti cilvēki zvana elektrības piegādātājam ar kuru noslēgts līgums un mēģina noskaidrot iemeslu. Visbiežāk viņiem atbild, ka klients nav atslēgts un remontdarbi netiek veikti. Tas nozīmē, ka līdz skaitītājam elektroenerģijas padeve tiek nodrošināta.

Dažreiz problēmu var vienkārši atrisināt, nomainot tradicionālo porcelāna drošinātāju vai ieslēdzot automātslēdzi darba pozīcijā. Protams, to var izdarīt tikai tādā gadījumā, ja jūs zināt, kur tie atrodas un ka tie tiešām ir jūsu drošinātāji.

Ja ieslēgšana vai nomaiņa nepalīdzēja - drošinātājs atkal tiek izsists un automāts uzreiz izslēdzas – tas nozīmē, ka problēma ir nopietna. Paša spēkiem to risināt nav ieteicams, jo tas var būt ļoti bīstami!

Īpaši bīstami ir izmantot paštaisītos drošinātājus ar stiepli, kas nereti tiek likti veco porcelāna korķu vietā. Šāda pašdarbība var pat novest pie ugunsgrēka!

Labāk ir vērsties pie profesionāla un pieredzējuša speciālista – elektriķa, kas stundas laikā ieradīsies un novērsīs traucējumus.