Profesionāli padomi drošai iepakošanai

Nav jaukāka pārsteiguma kā saņemt no sirds un ar labām domām sūtītu paku. Tas ir gluži kā gaidīt dāvanu Ziemassvētkos. Viss prieks gan var pazust, ja izrādās – saturs ir saplīsis, bojāts vai izlijis. Lai no šādām situācijām izvairītos, der ielāgot dažus knifus kā iepakošanu veikt pareizi.

1. Kaste ir vislabākais iepakojums, jo tiešām aizsargā saturu no ārējās ietekmes – spiediena, trieciena. Vēlams izvēlēties kastes no stingra, izturīga materiāla. Maisiņi nav piemērots iepakojuma veids, jo sevišķi, ja sūtījumam jāmēro tāls ceļš.
2. Saturam no iepakojuma nevajadzētu līst ārā. Ja sūtījuma saturs ir nestandarta, jācenšas atrast pēc iespējas piemērotāks iepakojums.
3. Plīstošām lietām (traukiem, vāzēm, pudelēm) nepieciešams samazināt kustību amplitūdu un nodrošināt, lai tās savstarpēji nesaskartos. Iekšējam polsterējumam piemērota ir burbuļplēve, gaisa spilveni, putuplasts, fiksējošās putas.
4. Marķējumi “Plīstošs!” un “Novietot augšup, bultas virzienā!” pārvadātājam sniedz noderīgu informāciju. Tas, protams, negarantē, ka sūtījumu pārvietos ar baltiem cimdiem uz samta spilventiņa. Tomēr tiks pievērsta uzmanība, lai kaste netiktu novietota tā, ka var apgāzties, tikt saspiesta vai novietota ar nepareizo pusi uz augšu.
5. Sūtījumi, kuriem jāmēro tāls ceļš pāri robežām, jāiepako īpaši rūpīgi – tie nonāk šķirošanas termināļos, kur iekraušana/izkraušana norit operatīvi, tā radot papildus riskus, ja iepakošanas materiāls vai veids nav bijis atbilstošs.
6. Pārliecināties, lai atkārtoti lietotām iepakojuma kastēm nav virsū veci kodi, dati, adreses vai uzlīmes, kas pārvadātājam varētu sniegt maldīgu informāciju.
7. Marķējumam ar sūtītāja un saņēmēja informāciju jābūt piestiprinātam labi saskatāmā vietā.
8. Velosipēdi tiek transportēti pilnībā izjauktā veidā.

Piemērotus materiālus iepakošanai iespējams iegādāties būvniecības veikalos, specializētos papīra veikalos, kur būs pieejamas īpaši izturīgas un augstas kvalitātes kartona kastes, kā arī apmeklēt kādu no uzņēmuma “Cargobus” pārstāvniecībām.

“Cargobus” nodarbojas ar ekspress sūtījumu piegādi un starptautiskajiem kurjeru pakalpojumiem. Pārstāvniecības atrodas Rīgā, Daugavpilī, Tallinā un Viļņā. Tajās ne tikai var piemeklēt vajadzīgo iepakojumu, bet arī uz vietas saņemt profesionālus ieteikumus kā vislabāk iepakot saturu, lai tas neciestu un galamērķī nonāktu neskarts.