Riepu un riteņu montāža un balansēšana

Ikreiz, kad iegādājies jaunu riepu vai riteņu komplektu, ir nepieciešama riepu montāža un riteņu balansēšana. Ja vien pats neesi eksperts un tev nav sava montāžas un balansēšanas aprīkojuma, tev noteikti būs nepieciešama meistara palīdzība.  Ja automašīnas riteņi un riepas nav līdzsvarā, tas var ietekmēt jūsu automašīnas vadāmību – var rasties vibrācijas. Nevienmērīgi nodilt protektors un ātrāk nolietosies arī riteņu gultņi un citas balstiekārtas sastāvdaļas.

Riepu montāža ir salīdzinoši vienkārša un daudzi to var paveikt pašu spēkiem, īpaši, ja runa ir par vieglajām automašīnām. Taču uzmontēt riepu kravas automašīnai vai lauksaimniecības tehnikai būs daudz sarežģītāka.  Tomēr arī pēc tam, kad esi riepu uzmontējis, būs nepieciešams to nobalansēt. Ritenim ir jābūt līdzsvarā – tas nozīmē, ka riteņa un riepas masa būs vienmērīgi sadalīta ap asi un riepas griešanās laikā neradīsies vibrācijas. Braukšana ar nenobalansētām riepām noteikti radīs problēmas, ar kurām Tu negribēsi saskarties.

Riepu balansēšana

Riepu balansēšanas procesā tiek izmantots īpašs aprīkojums, kas palīdz noteikt smaguma vietas, kas var izraisīt vibrāciju. Iekārta identificē, ja riepu komplekts nav līdzsvarā un pēc tam tehniķis koriģē novirzes un izlīdzina svara sadalījumu.

Ceļa spēka līdzsvarošana imitē ceļa spēku uz riepas, izdarot spiedienu uz riepu, kamēr tā griežas. Iekārta nomēra novirzi no perfektā ritējuma, lai tehniķis varētu nolīdzsvarot riepu. Ceļa spēka balansēšana var palīdzēt atklāt arī dažādas riepu problēmas.

SIA "ODLER" riepu centrs piedāvā savus pakalpojumus riepu montāžu un riteņu balansēšanu vieglajām, kravas automašīnām, kā arī spectehnikai, lauksaimniecības tehnikai un traktoriem. Darbi tiek veikti uz jaunām, profesionālām iekārtām. Tas ļauj ātri un kvalitatīvi veikt darbus, tai skaitā ar zema profila riepām. Tāpat tiek nodrošināta arī riepu uzglabāšana vai utilizācija, ja tas ir nepieciešams. Uz vietas ir iespējams arī iegādāties jaunas un lietotas riepas un diskus, kā arī nodot tos realizācijai.