Rūpes par mājas ugunsdrošību sākas ar skursteni

Kūpošs skurstenis (Image by analogicus from Pixabay)

Rūpes par mājas ugunsdrošību sākas ar skursteni – tā nav tikai frāze, tā ir zelta patiesība, jo tikai regulāra dūmvada apsekošana un kopšana var līdzēt pret uguns nelaimēm. Skursteņa un dūmvada pārbaudes biežums ir atkarīgs no apkures iekārtas veida, bet ne retāk kā reizi gadā. Ne retāk kā reizi piecos gados jāveic apkures sistēmas un dūmvada tehniskā stāvokļa pārbaude. Visus šo darbus vēlams uzticēt zinošam speciālistam – skursteņslauķim.

Skursteņa pārbaude – kā tas notiek?

Vispirms tiek pārbaudīts skurstenis visā tā garumā – vai konstrukcija kādā vietā nav ieplaisājusi, vai nav redzamas nolietojuma pazīmes, vai gar skursteņa korpusu kādā vietā nav redzami kvēpi, vai tā konstrukcija ir stabila, utt. Arī kurināmajai ierīcei tehniski ir jābūt labā stāvoklī.

Pēc tās seko apkope un tīrīšana

Daudzdzīvokļu mājās apkures sistēmas sakārtošanu ir jānodrošina namu apsaimniekotājam un šīs darbības drīkst veikt tikai sertificēts speciālists, likumā paredzētajā kārtībā, bet privātmājās skursteņa tīrīšanu vari veikt arī pats, pirms tam iepazīstoties ar dažādām šī darba niansēm, lai paveiktu to kvalitatīvi. Lūk, daži padomi no profesionāla skursteņslauķa.

Ja pamani, ka ir bojāta skursteņa iekšpuse, tajā var ievietot īpašu metāla cauruli un iebērt siltumizolāciju, kas uzlabos skursteņa darbību un samazinās siltuma zudumu.

Ja nepieciešams, jāveic dūmvada nomaiņa

Iespējams, pēc apskates secināsi, ka ir nepieciešama dūmvada nomaiņa. Tāpat dūmvads ir jānomaina, ja plāno mainīt arī pašu apkures iekārtu. Par pašlaik labāko piedāvājumā zina izstāstīt dūmvadu eksperti no SIA "RGJ". Labs risinājums ir nerūsējošā tērauda dūmvadi, kuriem ir vairākas priekšrocības atkarībā no tā veida un pielietojuma.

Un ja reiz esi uz jumta, pie viena apskati arī jumta un citu jumta elementu pārbaudi. Īpaši to, kas pagatavotas no skārda, jo tieši skārds aizsargā Tavu mājokli no mitruma un laikapstākļu ietekmes – jumta profilu, lietus noteksistēmas, jumta lūkas, sniega barjeras, utt. Ja pamani, ka jumts ir ieplaisājis vai mani citas jumta novecošanās pazīmes, zini, ka drīz vajadzēs veikt jumta nomaiņu.