Satiksmes ziņas: ierobežojumi uz Latvijas ceļiem no 4. novembra

VAS Latvijas Valsts ceļi informē, ka šonedēļ tiks slēgts autoceļa Saulkrasti-Ragana posms saistībā ar VAS Latvijas autoceļu uzturētājs plānotajiem darbiem. Uz reģionālā autoceļa Saulkrasti-Sēja-Ragana (P6) satiksmei slēgts šosejas posms no 11.3 km līdz 14.6 km. Satiksme tiks organizēta pa pašvaldībai piederošu apbraucamo ceļu. Latvijas Valsts ceļi aicina autovadītājus sekot līdzi zīmēm.

Citur Latvijā  uz atsevišķiem valsts autoceļiem turpinās remontdarbi, tomēr lielākajā daļā ceļu remontdarbu ir sācies tehnoloģiskais pārtraukums. Atbilstoši meteorologu prognozēm, šonedēļ ir iespējamas ilgstošas lietavas, to ietekmē grants ceļi var zaudēt nestspēju.

Savukārt Jūrmalas šosejā (A10) plānots pieslēgt apgaismojumu šīs nedēļas sākumā visa Jūrmalas šosejas (A10) remontdarbu posmā, bet nedēļas vidū – atvērt satiksmei abas brauktuves. Arī ziemas periodā tur saglabāsies ātruma ierobežojums 70 km/h.

Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītes mezglam satiksmei ir atvērtas abas brauktuves – divas joslas katrā virzienā. Satiksme pa Valmieras šoseju (A3) līdz 15. novembrim vēl tiks organizēta, izmantojot Sēnītes mezgla rotācijas apli. Visā objektā ātrums ziemas tehniskā pārtraukuma laikā būs 70 km/h, bet Sēnītes mezglā vietām arī 50 km/h.
Citi lielākie satiksmes ierobežojumi būvdarbu laikā patlaban ir šādi:


Vidzemē

• Uz autoceļa Rīga–Ērgļi (P4) pirms Ērgļiem trīs luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 50 km/h, posmu var šķērsot 20 minūtēs;
• Autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Ikšķiles līdz Tīnūžiem divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojumi, ceļā jāpavada 20 minūtes;


Kurzemē 

• Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām seši luksoforu posmi, ātruma un platuma gabarītu ierobežojumi, nepieciešama aptuveni pusotra stunda būvdarbu posma izbraukšanai;


Latgale

• Saistībā ar pārbūvi slēgta satiksme Zīlānu ielā posmā no Slimnīcas ielas līdz Ķieģeļu ielai. Apbraucamais ceļš organizēts pa Rēzeknes ielu. Ātruma ierobežojums 30 km/h un 50 km/h. 


Sinoptiķi sola salīdzinoši siltu, bet lietainu laiku, tas ietekmēs grants autoceļu tehnisko stāvokli. Ilgstoša lietus laikā grants ceļi pārmitrinās, zaudē nestspēju un uz tiem intensīvāk veidojas bedres, ceļi kļūst grūti izbraucami, kā arī grūtāk greiderējami un citādi uzturami.