Sausā automašīnas mazgāšana – laba alternatīva ziemas sezonā

pixabay.com

Vai atšķiras auto mazgāšana ziemā un vasarā?

Atšķiras! Tie ir divi dažādi automašīnas mazgāšanas režīmi. Vasarā automašīnas mazgāšanai ir drīzāk kosmētiska un arī psiholoģiska nozīme. Tīrs, spožs auto iepriecina auto vadītāju un tādā patiešām patīkamāk braukt. Tas, cik bieži mazgāt auto, vairāk ir auto īpašnieka ziņā, galvenais ir to darīt regulāri un notīrīt tos netīrumus, kas var kaitēt auto virsbūvei un salonam (dubļi pēc lietavām, putnu izkārnījumi, kafijas traipi u.tml.). Bet kā ir auto mazgāšanu ziemā?

Automašīna ziemā jāmazgā regulāri!

Ziemā automašīnas virsbūve un citas daļas tiek vairāk pakļautas sāls un citu pretslīdes līdzekļu iedarbībai. Sāli saturošie līdzekļi veicina auto rūsēšanu, tādēļ automašīna jāmazgā regulāri. Īpaši svarīgi tas ir gadījumos, kad auto tiek turēts siltā garāžā, jo siltums tikai paātrina korozijas procesu. Rūsas noņemšana, pārkrāsošana un pat norūsējošo detaļu maiņa ir pamatīgas izmaksas, tādēļ labāk to novērst iepriekš, regulāri veicot auto mazgāšanu. Taču tieši ziemā mazgāt mašīnu šķiet īpaši nepatīkama procedūra. Aukstumā laistīties ar lieliem ūdens daudzumiem – tiešām nav vilinošs darbiņš. Kāda ir alternatīva?

Ekoloģiska sausā auto mazgāšana

Automašīnas mazgāšana saistās ar lielu ūdens un ķimikāliju patēriņu, un ziemā parasti tieši tādēļ negribas mazgāt mašīnu bieži. Automazgātava EcoTouch piedāvā alternatīvu – mašīnas tīrīšanu ar EcoTouch automašīnas kopšanas līdzekļiem no iekšpuses un ārpuses. Sausā mašīnas tīrīšana ar ekoloģiskiem līdzekļiem – tā ir līdzīga logu mazgāšanai, izmantojot izsmidzināmos tīrīšanas līdzekļus. Izsmidzini un noslauki! Tas nozīmē mazāk slapjuma, mazāk kaitīgu ķimikāliju, mazāk netīrības. Vislabāk to, protams, veikt sausajās automazgātavās, kuru arsenālā būs visiem klimatiskajiem apstākļiem, auto dažādajām daļām un citiem kritērijiem piemēroti ekoloģiskās tīrīšanas līdzekļi.