SEO draudzīgs saturs – ar ko sākt?

unsplash.com

Arvien vairāk tiek runāts arī par tādu jēdzienu kā SEO saturs. Saturs – šajā kontekstā ir jebkāda informācija, kas dzīvo interneta tīmeklī – dažādi raksti, attēli, video, infografikas, ceļveži, bukleti u.c. SEO draudzīgs saturs pēc būtības nozīmē, ka saturs ir veidots ar mērķi piesaistīt interneta lietotāju plūsmu un atbilst noteiktiem kritērijiem.

Ir svarīgi saprast – Veiksmīgai atrodamībai internetā ir svarīgas abas puses – gan tehniska mājaslapas optimizēšana, gan arī SEO prasībām atbilstoši veidots saturs. Pretējā gadījumā tehniskie uzlabojumi nedos gaidīto rezultātu. Tādēļ, veidojot saturu, pārliecinies, ka arī tas ir atbilstošs SEO principiem.

Priekšdarbi veiksmīga satura veidošanai internetā:

Lai sagatavotu saturu, kas palīdzēs Jūsu mājaslapai tikt atrastai, ir jāveic virkne priekšdarbu:

1.       Atslēgvārdu izpēte – ir virkne rīku internetā, kas parāda, kā tieši cilvēki meklē informāciju internetā, kas viņus interesē, kādus atslēgvārdus viņi izmanto. Izpētot šo informāciju, ir vieglāk koncentrēties uz atslēgvārdiem, kas ir dabiski pieprasīti un par kuriem ir interese interneta lietotājiem. Pieredze rāda, ka katrs meklē informāciju atšķirīgi un nereti uzņēmuma darbinieku priekšstats un izmantotie atslēgas vārdi būtiski atšķiras no veida, kādā viņus meklē lielākā daļa klientu.

2.       Atslēgvārdu optimizācija – ir svarīgi zināt, kur un kā savā saturā izmantot atslēgvārdus, lai panāktu maksimālo rezultātu. Atkarībā no tā, kur tekstā ir izvietoti vārdi, kāds ir to pielietojums, skaits, formatējums, lielā mērā būs atkarīgs arī rezultāts.

3.       Satura organizēšana – interneta lapas saturam ir jābūt sakārtotam loģiskā veidā. Nevar koncentrēties tikai uz robotiem jeb meklētājprogrammām, vai arī tikai uz lietotājiem - lasītājiem. Struktūrai jābūt tādai, lai gan interneta meklētāji, gan Tavi lasītāji un potenciālie klienti šo tekstu varētu viegli uztvert, nolasīt. Jo ilgāk lasītājs uzturēsies Jūsu vietnē, jo labāk.

4.       Satura popularizēšana – rūpējies par to, lai saturs, kas stāsta par Tavu uzņēmumu, ir maksimāli redzams internetā – dalies ar to sociālajos tīklos, veido saites uz savu mājaslapu, panāc, ka saturs strādā tavā labā aktīvi, nevis vienkārši “ir uzrakstīts un kaut kur “nolikts” tā, ka neviens to neredz.

 Kā jau saprati – veiksmīga satura radīšana interneta vidē atšķiras no literārās valodas vai zinātniski tehniskās valodas. Izaicinošākais ir izprast šos principus, īpaši, ja ikdienā ar to nav nācies saskarties, jo esi izcils savas jomas speciālists. Tādēļ ir vērts apsvērt profesionāļu piesaisti – sazinies ar mums un mēs palīdzēsim tev radīt tekstus, kas strādā un ko novērtēs tavi klienti un interesenti!

Lepojamies, ka 1188.lv ir meklētākais Zīmols Latvijā Google 2019.gadā (pēc Google trends). Mūsu apmeklētāji novērtējuši gan iespēju lasīt dažādu ekspertu un uzņēmumu padomus, uzzināt aktualitātes, ērti iegādāties sabiedriskā transporta biļetes un daudz ko citu!
Mūsu pieredze un atbalsts palīdz arī uzņēmējiem sasniegt savu auditoriju, parādīt savu uzņēmumu un runāt par dažādiem pakalpojumiem un iespējām.
Mēs ticam, ka vislabākie un uzticamākie padomi ir jāmeklē pie savas jomas profesionāļiem. Ja arī tu esi gatavs dalīties ar noderīgu informāciju, pastāstīt vairāk par savu uzņēmumu, vai vēlies uzfilmēt video – droši raksti!