Skolēniem mācībām pieejamas vairāk nekā 40 kino filmas

Lai Latvijas skolotājiem un skolēniem attālinātās mācīšanās process būtu vieglāks, Nacionālais Kino centrs izveidojis sadaļu "Kino skolās tiešsaistē", kas pieejama mājas lapā filmas.lv. Līdz pat ārkārtas situācijas beigām visā Latvijā būs pieejamas vairāk nekā 40 filmas, kurām pievienots metodiskais materiāls skolotājiem un darba lapas skolēniem.

Skolotājiem pieejami metodiskie materiāli, skolēniem - darba lapas

Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv jau 2015.gadā sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru tika izveidota sadaļa Kino skolās, kas bija pieejama tikai skolotājiem ar īpašām parolēm un domāta mācību darba papildināšanai klasēs. Līdz šim to izmantoja apmēram 1200 pedagogu. Tagad, kad ir svarīgi piekļūt mācību materiāliem no jebkura datora vai viedierīces visā Latvijā, pieejamību nodrošinās sadaļa Kino skolās tiešsaistē. Katrai šajā sadaļā iekļautajai filmai ir izstrādāts metodiskais materiāls, kurā ietilpst gan rokasgrāmata skolotājiem (nodarbības tēma, mācību metodes, atgriezeniskā saite utt.), gan darba lapas skolēniem - dažādi uzdevumi, kurus iedvesmojis filmās redzamais.

Mācību materiāli ir paredzēti no 1. līdz 12.klasei

Filmas un mācību materiāli ir iedalīti četrās klašu grupās - mācību stundu plāni ir paredzēti 1.-3. klasei, 4.-6. klasei, 7.-9. klasei un 10.-12. klasei, un to izstrādāšanā piedalījušies pieredzējuši pedagogi. Filmas un mācību stundu plānus ieteicams izmantot dažādu mācību priekšmetu, piemēram, sociālo zinību, Latvijas vēstures, Latvijas un pasaules vēstures, politikas un tiesību, kulturoloģijas un vizuālās mākslas satura apguvē. Skolotāji var izvēlēties konkrētu Latvijas filmu vai tās fragmentu, lai paspilgtinātu vai ilustrētu kādu noteiktu mācību tēmu. Visiem mācību stundu plānu paraugiem ir ieteikuma raksturs, savukārt darba lapas portālā ievietotas PDF formātā, ko iespējams lejuplādēt vai izdrukāt skolēnu darba vajadzībām.

Kādas filmas ir pieejamas?

Sadaļā Kino skolās tiešsaistē, vienojoties ar filmu producentiem, ievietotas 44 Latvijas filmas:

  • 13 spēlfilmas,
  • 21 dokumentālā filma,
  • 10 animācijas filmas.
Šajā skaitā ir arī septiņas Simtgades filmas un divas filmas no Latvijas kultūras kanona. Vecākās no šajā komplektā iekļautajām un mācību procesam izmantojamām filmām ir klasiskās literatūras ekranizācija Mērnieku laiki (1968, režisors Valdemārs Pūce) un Rīgas poētiskā dokumentālā kino pirmās filmas (1961), jaunākā - Simtgades spēlfilma 1906 (2019, režisors Gatis Šmits). Pieejamo filmu sarakstā ir arī "Paradīze '89", "Modris", "Mammu, es tevi mīlu", "1906" un citas plaši pazīstamas filmas.

Tāpat skolēni un skolotāji var skatīties un mācību vajadzībām izmantot apmēram 200 Latvijas filmas, kas jau pastāvīgi pieejamas portālā filmas.lv visā Latvijas teritorijā, savukārt latviešu skolām diasporā joprojām saglabājas iespēja piekļūt portāla filmām ar Nacionālā Kino centra izsniegtajām parolēm.

Portālu filmas.lv uztur Nacionālais Kino centrs, tehniski nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC). Paldies par sadarbību Latvijas filmu producentiem!