Sociālā aprūpe mājās – lai atvieglotu ikdienu mūsu senioriem!

Lietas, kuras jaunībā šķiet pašsaprotamas, zināmā vecumā var kļūt daudz sarežģītāk izdarāmas pat veselīgam sirmgalvim: iepirkšanās, smagumu nešana, nokļūšana dažādās vietās, uzkopšanas darbi, dažādu maksājumu veikšana un daudzi citi ikdienas darbiņi… Kā palīdzot tiem senioriem, kuri dzīvo vieni, tikt galā ar straujo ikdienu?

Kam domāta sociāla aprūpe mājās?

Lai senioriem atvieglotu ikdienu un sniegtu atbalstu arī tiem, kuriem diennakts aprūpe nebūt nav nepieciešama, tomēr ikdienā noderētu kāds palīgs, sociālās aprūpes centrs “Mentamed” piedāvā jaunu pakalpojumu – sociālā aprūpe mājās. Tas nozīmē asistenta nodrošināšanu senioriem viņu pašu dzīvesvietās, saskaņā ar individuālu aprūpes plānu.

Šis pakalpojums nenozīmē veselības aprūpi, bet gan noteiktu palīdzību un atbalstu dažādās ikdienas darbībās pēc klienta vēlmēm un vajadzībām. “Mentamed” ar saviem klientiem izrunā, kādos laikos un cik bieži asistents būs nepieciešams, un kādi ir tā veicamie darbi, tā nodrošinot katram gadījumam individuālu pieeju. “Mentamed” piedāvātā sociālā aprūpe mājās nodrošina arī rūpes par to, lai aprūpējamā vēlmes tiktu ņemtas vērā un uzklausītas, lai aprūpē esošie seniori saņemtu personisku attieksmi un rūpes no personāla puses, un lai starp asistentu un aprūpējamo valdītu saskaņa.

Ja nepieciešama arī veselības aprūpe

Tiem senioriem, kuriem nepieciešama ikdienas palīdzība arī rūpēs par viņu veselību un fizisko labsajūtu, “Mentamed” piedāvā arī valsts apmaksātu medicīnisko aprūpi mājās, tai skaitā dažādas medicīniskas manipulācijas pacientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ saviem spēkiem nevar nokļūt ārstniecības iestādē.

Kvalificētas medmāsas veic sekojošas medicīniskās manipulācijas:

  • injekcijas (muskulī, vēnā),
  • infūzijas (sistēmas),
  • pārsiešanas,
  • izgulējumu kopšanu un profilaksi,
  • enterālo barošanu caur zondi,
  • mākslīgās atveres aprūpi, u.c.

Medicīnisko aprūpi mājās bez pacienta līdzdalības maksājuma var saņemt pacienti, kuriem ir ģimenes ārsta vai stacionāras veselības iestādes izraksts veselības aprūpes mājai, tai skaitā guloši pacienti ar ļaundabīgiem audzējiem, pacienti ar psihiskiem traucējumiem, cerebrālo trieku vai citiem paralītiskiem sindromiem, izgulējumiem, kustību traucējumiem utt.

Tāpat “Mentamed” piedāvā arī bezmaksas medicīnisko rehabilitāciju mājās pacientiem pēc infarkta, insulta un citām saslimšanām.

 

Parūpējies par saviem tuvākajiem! Vairāk par sociālās aprūpes centra “Mentamed” pakalpojumiem:  http://www.mentamed.lv/