Stikls telpā ienes vairāk gaismas un plašuma

Stikls un stikla priekšmeti ar savu caurredzamību un eleganci funkcionālā veidā palīdz paplašināt jebkuru mājokli. Spoguļi, dekoratīvi trauki, plaukti, sekciju durvis, akvārijs vai logi. Jebkurš no minētā atstaro gaismu un rada atvērtības sajūtu. Lai papildus jau minētajām priekšrocībām stiklam piešķirtu arī individuālu raksturu, ir vērts iepazīties ar uzņēmuma “Eurologi” Liekto stiklu darbnīcas piedāvātajām stikla apstrādes metodēm: stikla liekšanu, stikla kausēšanu un daudzkrāsaino stiklu. 


Stikla liekšanai nepieciešams uzkarsēt stiklu līdz plastikas stāvoklim, tas notiek, apmēram, 650°C lielā temperatūrā. Šis paņēmiens ļauj stikla masai deformēties pašai sava svara ietekmē un pieņemt veidnes formu. Pēc mollēšanas stikls tiek apdedzināts vai rūdīts. Liektie stikli ir izmantojami gan ēku starpsienām, fasādēm, nojumēm, gan tirdzniecības iekārtām, gan akvārijiem, mēbelēm vai mākslas izstrādājumiem. Liektais stikls palīdzēs noapaļot ierasti stūrainu objektu – atverot tam jaunas dimensijas. 


Stikla kausēšana ir stikla lokšņu savienošanas tehnoloģija. Uz atsevišķas loksnes tiek salikts attēls no krāsaina stikla gabaliņiem un augstā (~850°C) temperatūrā tiek sakausēts vienā plāksnē. Stikla gabaliņi kūstot savienojas, veidojot neparastus krāsainus dekoratīvos priekšmetus. Krāsu laukumi var tikt sapludināti vai atstāti ar noteiktām kontūrām, atbilstoši vēlamajam efektam. Ir iespējams veidot slāņu pārklāšanos, speciālas faktūras un dažādus reljefus. Košs, gaismā vizuļojošs, kausēta stikla tehnikā iegūts elements spēj pārvērst parastas stikla durvis par unikālu interjera elementu.
Izmantojot polimēru materiālus, rodas kopā salīmēts stikls jeb dekoratīvais tripleks. Starp stikla slāņiem var ievietot dažādu faktūru un krāsu audumus, papīru, metāla elementus, kaltētus augus. Aizpildījuma variantu daudzveidība ļauj dizaineriem izmantot praktiski jebkurus mākslinieciskos paņēmienus. Piemērots grīdas vai griestu elementiem, kāpnēm vai galdiem. 

 
“Eurologi” ir Latvijas uzņēmums, kura vērtības ir līderība, profesionalitāte, atbildība, orientēšanās uz klientu un godīgums. Tieši tādēļ uzņēmums “Schüco” rekomendē “Eurologi” kā uzticamu partneri mājokļa apstiklošanai. “Schüco” ir pazīstams visā pasaulē, pateicoties jaunu un mūsdienīgu tehnoloģiju izstrādei un ieviešanai energoefektīvu norobežojošo konstrukciju jomā.