Šūšanas darbnīca – skaistu kleitu tapšanas vieta!

pexels.com

Pie šuvējas var doties ar jau gatavu apģērbu un lūgt to salabot vai pielāgot individuāli, atšūt galus īsākus, iešūt šaurāku, pāršūt rāvējslēdzēju, piešūt pogu un izveidot papildus pogcaurumus vai nomainīt oderi. Tas paildzinās apģērba mūžu un valkāšanas reizes, jo, galu galā, ja drēbes mums labi der, tās nestāvēs skapī un lieki neaizņems vietu.

Katram no mums ir mīļākais apģērbs, kas ir ērts, labi piestāv un liek justies komfortabli, radot sajūtu, ka drēbes ir gluži kā otrā āda. Tā ir liela veiksme, atrast veikalu standartizētajā piedāvājumā lietas, kas ne tikai patīk, bet patiešām arī der. Ja negribas ilgu laiku veltīt meklēšanas un mērīšanas procesam, vislabākais variants ir atrast savu šuvēju.

Arī kleitas izlaidumam, kāzām vai citiem svētkiem vislabāk radīt kopā ar meistari šūšanas ateljē – tieši šuvēja vislabāk var palīdzēt izvēlēties ķermeņa tipam atbilstošu fasonu un izvēlētajam modelim piemērotu audumu, lai tērps derētu kā uzliets. Tādejādi varēs izvairīties arī no nepatīkamas un mulsinošas situācijas, kad izrādās – svinībās neesi vienīgā dāma ar tieši tādu kleitu.

Viens no šuvējas padomiem ir pielāgot audumu savam temperamentam. Kustīgākām un aktīvākām lēdijām visieteicamākais materiāls svētku tērpiem ir trikotāža, jo tā valkātāju neierobežos. Ja raksturs ir mierīgāks – var izvēlēties arī kādu stingrāku audumu, piemēram, brokātu vai taftu. Kleitas šūšanas process pie šuvējas var sākties ar vienkāršu telefonkonsultāciju, izstāstot mērķi un vēlmes.

Jebkurš apģērbs ar pievienoto vērtību - personīgu iesaisti tā tapšanas laikā būs daudz īpašāks par masveida produkciju. Turklāt, ja izvēlēts kvalitatīvs materiāls, šāds tērps arī kalpos daudz ilgāk un iespējams, to pat varēs nodot nākamajām paaudzēm, jo modes tendences, kā zinām, pēc kāda laika perioda, atkal kļūst aktuālas.