Taukaudu pārstādīšana – nekaitīga estētiskās ķirurģijas metode

Pexels.com

Estētiskās ķirurģijas jeb kosmētiskās ķirurģijas pamatuzdevums ir atjaunot cilvēka zudušo skaistumu, tātad novērst mūsu auguma nepilnības, kas radušās novecošanas vai dažādu filioloģisku procesu rezultātā. Mūsdienās, lai to izdarītu, mēs meklējam pēc iespējas dabiskākas un nekaitīgākas metodes, samazinot mākslīgu vielu un izstrādājumu klātesamību savā ķermenī. Viens no šiem drošajiem estētiskās ķirurģijas veidiem ir pacienta taukaudu pārstādīšana. Kā tā notiek un kad to izvēlēties? Jautājām Mikroķirurģijas centra sertificētai plastikas ķirurģei Andai Gailei.

Kad šādu estētiskās ķirurģijas procedūru izvēlēties?

Lielākoties taukaudu injekcijas izmanto tajās ķermeņa zonās, kuru apjomu paredzēts palielināt. Piemēram, krūtis, sēžamvieta, seja (vaigos un lūpās).

  • Krūšu un sēžamvietas  korekcija bez silikona implantiem

Šī procedūra ļauj veikt krūšu palielināšanu vai sēžamvietas korekciju, neizmantojot silikona implantus, bet gan tos tauku uzkrājumus, kuri citās vietās rada diskomfortu. Tātad varam nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu – palielināt to, ko vēlamies un samazināt nevēlamos tauku polsterīšus.

  • Sejas ādas un kontūras atjaunošana

Sejā taukaudu injekcijas palīdz aizvietot filleru injekcijas, padarot sejas ādu tvirtāku un elastīgāku, izlīdzinot sejas kontūru un uzlabojot sejas dabisko izskatu.

  • Roku ādas uzlabošana, vēnu dzīslojuma samazināšana

Pacienta taukaudu pārstādīšanas metode ļauj koriģēt arī tādas zonas, kuras līdz šim ir bijis īsts izaicinājums. Bieži ir dzirdēts, ka sievietes var veikt sejas un ķermeņa koriģējošas operācijas, bet rokas  jeb plaukstu virsmas tik un tā nodos viņas patieso vecumu. Tad nu lūk ir iespēja veikt taukaudu injekcijas plaukstas virsmās, samazinot vēnu un dzīslojuma zīmējumu, un radot maigas, jauneklīgas plaukstas. 

  • Rētaudu samazināšana

Arvien biežāk pielietojot šo metodi, speciālisti pamanīja, ka taukaudiem ir arī papildus ietekme uz audiem: ja taukaudus injicē zem slikti apasiņotiem, rētainiem audiem, tad šie audi iegūst labāku kvalitāti, tie kļūst elastīgāki un maigāki. Līdz ar to droši var apgalvot, ka taukaudu pārstādīšana ir unikāla metode, kas nākotnē noteikti iegūs arvien plašāku pielietojumu.

Kā notiek pacienta taukaudu pārstādīšana?

No pacienta paņemt taukaudus, tos attīra un ar nelielas kanules palīdzību injicē tajās ķermeņa zonās, kuras ir paredzēts uzlabot.

Vēsturiski šī metode ir sen pazīstama. Par to runā un to pēta jau vairākus gadu desmitus, bet tikai mūsdienās šī metode ir attīstījusies līdz tādam līmenim, kad droši var piedāvāt to gan kā pamatoperācijas metožu papildinājumu, gan arī kā pastāvīgu metodi noteiktu problēmu risināšanai.

Ja vēlies izmēģināt to jau tagad, piesakies uz vizīti Mikroķirurģijas centrā!