TOP 10 sadzīves ķīmijas produkti, kas nepieciešami perfekti tīrai mājai

Tīrīšanas līdzekļi (Picpedia.com)

Cik daudz sadzīves ķīmijas produkti ir atrodami Tavās mājās? Uzskaitot visu, kas nepieciešams perfekti tīras mājas uzturēšanai, nodrošinot ne tikai tās vizuālu, bet arī antibakteriālu tīrību, uzskaitījām kopumā vismaz 10 sadzīves ķīmijas produktus. Ar šiem viss spīdēs un laistīsies!

Trauku mazgāšanas līdzeklis

Trauku mazgāšanai nepieciešams izvēlēties tādu līdzekli vai tabletes trauku mazgājamajai mašīnai, kas notīra vienlīdz efektīvi no ēdiena atliekām traukus kā karstā, tā aukstā ūdenī. Ja trauku mazgāšana notiek ar rokām, līdzeklim ir jābūt īpaši saudzīgam. Vēlams, lai tas ir ar biezu un noturīgu putu formulu, ļaujot nomazgāt taukus un piedeguša ēdiena paliekas. Tagad pieejamas ir arī trauku mazgāšanas putas, kas sastāv 90% no augu valsts sastāvdaļām un nesatur krāsvielas. To sastāvā ir arī vērtīgās eļļas, kas mitrina un atjauno roku ādu, piemēram, bazilika ekstrakts un kokvilnas eļļa.

Līdzeklis cepeškrāsns un plīts virsmu tīrīšanai

Ar dziļi iesēdušiem traipiem uz plītīm, cepeškrāsnīm, daudzfunkcionālajiem katliem, griliem, taukvāres katliem, mikroviļņu krāsnīm un cepamām pannām spēs cīnīties līdzeklis ar aktīvām tauku sadalīšanas sastāvdaļām. Šie līdzekļi ir piemēroti dažādām virsmām - stikla, nerūsējošā tērauda, porcelāna, porcelāna, utt. Labākam rezultātam var uzpūst līdzekli uz tīrāmās virsmas un atstāt to uz dažām sekundēm iesūkties. Tad notīrīt netīrumus būs vieglāk. Vairums tīrīšanas līdzekļu neitralizēs arī nepatīkamo piedeguma smaku.

Grīdas mazgāšanas līdzeklis

Arī grīdas mazgāšanas līdzeklim ir jābūt piemērotam dažādām virsmām - parketa, lamināta, dabīgā akmens, flīžu, lakotu un citu ūdensnecaurlaidīgu virsmu mazgāšanai. Izvēlies tādu, kam piemīt pulējošs efekts, kas neatstāj uz tīrāmām virsmām ūdens pleķus un kas grīdai piešķir spīdumu. Šīs īpašības ir aprakstītas pudeles aizmugurē. Parasti grīdas mazgāšanas līdzekļiem klāt ir aromatizētāji, lai piešķirtu svaiguma un tīrības sajūtu.

Veļas mazgāšanas līdzeklis

Veļas mazgāšanai ieteicams izvēlēties līdzekli, kas ļauj saglabāt auduma šķiedru struktūru un krāsu. Tas ļaus apģērbam lēnāk nolietoties. Antistatiskās īpašības atvieglos veļas gludināšanu, bet krāsas aizsardzība pasargās apģērbu no izbalēšanas. Mazgājot veļu pa krāsām, lieto atbilstošu veļas mazgāšanas līdzekli – baltai veļai, tumšai, krāsainai vai delikātiem audumiem, ko ieteicams lietot arī mazgājot bērnu un zīdaiņu apģērbu.

Līdzeklis tualetes tīrīšanai

Tualetes tīrīšanai paredzētie līdzekļi ir dažādi, tāpēc ieteicams, lai mājās būtu tāds, kas apvieno vairumu vēlamo funkciju:

  • Attīra klozetpodu un flīzes no kaļķakmens;
  • Cīnās ar rūsas traipiem un sāļu nogulsnēm;
  • Iznīcina mikrobus un dezinficē virsmas;
  • neitralizē nepatīkamo smaku;
  • balina virsmas, ilgāk tās saglabājot svaigas;
  • notīra pelējumu un sēnīti;
  • likvidē aizsērējumu un sablīvējumu caurulēs, nebojājot tās;
  • izšķīdina taukus, matus un citas atliekas.

Iespējams, nepieciešami ir 2 līdzekļi – viens, kas cīnās ar traipiem uz klozetpoda, otrs - caurulēm.

Vannas istabas tīrīšanas līdzeklis

Vannu un duškabīņu tīrīšanai vēlams izvēlēties līdzekli, kas veidots uz citronskābes bāzes. Tā spēj tikt galā ar kaļķakmens, rūsas un ziepju traipiem, un sāļu nosēdumiem. Šādi līdzekļi tīra arī dziļi iesēdušos traipus un tie ir piemēroti kā akrila, tā porcelāna vannām un izlietnēm. Tāpat tie nodrošina spīduma efektu, kas saglabājas ilgu laiku.

Līdzeklis stiklu un spoguļu mazgāšanai

Stiklu un spoguļu tīrīšanas līdzekļu klāsts ir patiesi plašs. Galvenais, lai izvelētais līdzeklis pēc tā lietošanas neatstāj piles, švīkas vai citus traipus. Ir pieejami arī universālāki stiklu tīrīšanas līdzekļi, kas spēj tik galā arī ar briļļu stikliem, monitoriem, vitrīnām un pat hroma un plastmasas detaļām. Viens no tādiem ir “Clean Glass”, kas piedod virsmām antistatiskas īpašības, nodrošinot maksimālu redzamību.

Universālais līdzeklis virsmu tīrīšanai

Universālais tīrīšanas līdzeklis ir viens no tiem līdzekļiem, kam noteikti jāatrodas ikviena mājās. Tie ļauj iztīrīt visdažādākās virsmas, nesabojājot to materiālu. Vienā pudelē pieejams tīrīšanas līdzeklis kokam, parketam, laminātam, linolejam, stiklam, ādai, keramikas izstrādājumiem, flīzēm, audumam un citiem materiāliem. Šādi līdzekļi ir paredzēti regulārai tīrīšanai, tāpēc nav pārāk koncentrēti un tie lieliski cīnās ar putekļiem un novērš nepatīkamās smakas. Veikalu piedāvājumā atradīsi arī universālus līdzekļus, kas paredzēti vairāk mēbeļu tīrīšanai, ādas izstrādājumu vai sarežģītu traipu tīrīšanai, piemēram, lai notīrītu krāsu, līmi, košļājamo gumiju, grafiti, marķiera švīkas un citus grūti iztīrāmus traipus.

Līdzeklis metālisku virsmu tīrīšanai

Metāliskām virsmām ir nepieciešams atsevišķs tīrīšanas līdzeklis, jo to ķīmiskais sastāvs citām virsmām ir par spēcīgu. Izvēlies tādu, kas paredzēts nerūsējošā tērauda, vara, misiņa, niķelētu, emaljētu un citu cietu virsmu tīrīšanai. Šādi līdzekļi ļauj likvidēt taukus, putekļus, ūdens pleķus, eļļas un cita veida netīrumus, atstājot neredzamu aizsargslāni, kas atvieglos turpmāko tīrīšanu.

Gaisa aromatizētājs

Gaisa aromatizēšana ir kā punkts uz “i” pēc visiem mājokļa tīrīšanas darbiem, jo telpai piešķir īpašu svaiguma un tīrības smaržu. Tie neitralizē visas citas telpā esošās smakas un rada vieglu aromātu. Izvēlies tādu aromatizētāju, kas nesatur ķīmisko gāzu propelantu, tāpēc ir nekaitīgs lietošanā, un neatstāj pēdas uz apdarēm, piemēram, audumiem un mēbelēm. Izvēlies, protams, to smaržu buķeti, kas Tevi uzrunā visvairāk.

Visu sadzīves ķīmiju perfekti tīram mājoklim, profesionālus tīrīšanas līdzekļus un pat ķīmiju auto kopšanai – ikdienā un profesionāli – var atrast "Grass Baltic" e-veikalā. Kungiem īpaši patiks autoķīmijas sadaļa, kurā atrodami visi nepieciešamie līdzekļi salona, virsbūves un pat motortelpas spodrināšanai. Savukārt dāmas novērtēs īpaši saudzīgo roku ziepju plašo sortimentu.