TOP 10 visu laiku labākās komēdijas aizraujošiem vakariem

Pixabay.com

Komēdijas ne visiem patīk, bet ikviens reizēm atvēl laiku vieglāka satura kino - prāta atslēgšanai un vienkārša vakara izbaudīšanai - un komēdijas šim mērķim ir ļoti atbilstošas. Lai Tu gūtu patiesu kino baudījumu, piedāvājam noskatīties labāk novērtētās šī žanra filmas. Pagatavo gardu popkornu un ļauj aktieriem tevi izklaidēt.

TOP 1: 1975.gada turku komēdija "Hababam Sinifi" ("Hababam Sinifi")

1975.gadā Turcijā radītā komēdija vēsta par slinkiem, iedomīgiem studentiem, kuri saņēmuši jaunu izaicinājumu: ar jokiem un asprātīgām izdarībām tikt galā ar jauno un ļoti stingro direktora vietnieku, kurš cer skolā mainīt esošo lietu kārtību un ieviest disciplīnu. Kurš šajā kaujā uzvarēs?

TOP 2: 2019.gada godalgām bagātā filma "Parazīs" ("Gisaengchung")

Šī filma šokēja visu pasauli, 2019.gadā iegūstot Oskara balvu. Dienvidkorejas melnās komēdijas trilleris "Parazīts" vēsta par trūcīgu ģimeni, kas, izmantojot viltību, sāk strādāt pie elitāras ģimenes. Viņi nedrīkst tikt atmaskoti un darīs daudz, lai šis noslēpums paliek neatklāts. Kā tas beigsies?

TOP 3: Itāļu klasika "Dzīve ir skaista" ("La vita è bella")

Šī 1997.gada filma ir gan izglītojoša, gan nopietni nenopietna. Tās galvenais varonis ebreju bibliotekārs, kurš kopā ar dēlu kļūst par holokausta upuriem. Šajā tik ļoti sarežģītajā situācijā viņš izmanto perfektu gribas, humora un iztēles sajaukumu, lai savu dēlu pasargātu no briesmām.

TOP 4: Franču kino pērle "Neaizskaramie" ("The Intouchables")

Kas var būt kopīgs aristokrātam un pavisam parastam "ielu" puisim? Dzīve. Komēdija ir skaists stāsts par draudzību, spītējot kultūras slāņiem, dzīves ļaunākajiem notikumiem un divu cilvēku atšķirībām. Tā liek gan smieties, gan raudāt un tieši tāpēc ir tik lieliska.

TOP 5: 1985.gada filma "Atpakaļ nākotnē" ("Back to the Future")

Iedomājies: Tev ir tikai 17 gadu un tu nokļūsti 30 gadus senā pagātnē, kur iepazīsties ar saviem vecākiem, kamēr tie vēl mājās vidusskolā. Tā notika ar  Mārtiju Makflaju - filmas galveno varoni. Šī zinātniskās fantastikas komēdija 80.gadu beigās un 90.gados iekaroja daudzu cilvēku sirdis, tāpēc nav brīnums, ka topā tā ieņem tik augstu vietu. 

TOP 6: Čārlija Čaplina komēdija "Jaunie laiki" ("Modern Times")

1936.gada amerikāņu mēmā kino meistardarbs, Čārlija Čaplina sarakstītā un režisētā filma, kurā viņa ikoniskajam varonim ir jācīnās par izdzīvošanu modernajā, industrializētajā pasaulē. Ar humoru caur Lielo depresiju - šāds varētu būt šīs filmas sauklis.

TOP 7: Romantiskā komēdija "Pilsētas ugunis" ("City Lights")

"Pilsētas ugunis" ir 1931. gada ASV romantiskās komēdijas žanrā veidota filma, ko režisējis un scenāriju veidojis Čārlijs Čaplins. Šī ir viena no pēdējām nozīmīgajām mēmā kino filmām un daudzi to dēvē arī par pasaulē labāko romantisko komēdiju. Romantikos sižeta līniju īpaši novērtēs dāmas.

TOP 8: Dziļdomīgā komēdija "3 idioti" ("3 Idiots")

Kas notiek, kad divi draugi nolemj sameklēt savu pazudušo kompanjonu? Cik liela ir robeža starp standarta domāšanas veidu un domāšanu "ārpus kastes"? Vai tie, kuri neiekļaujas sabiedrības nospraustajos rāmjos ir idioti? Atbildes uz šiem jautājumiem meklē godalgotajā komēdijā "3 idioti".

TOP 9: " Doktors Streindžlavs" ("Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb")

 1964.gada filma ar nosaukumu "Doktors Strendžlavs jeb Kā es iemācījos neuztraukties un iemīlēju atombumbu" ir britu politiskās satīras melnā komēdija. Tā izskata PSRS un ASV kodolkonflikta iespējamo scenāriju, iekļaujot tajā veselīgu humora devu. Šī filma ir nodēvēta par "iespējams, 20. gadsimta labāko politisko satīru". 

TOP 10: Politiskā komēdijdrāma "Lielais diktators" ("The Great Dictator")

Filma "Lielais diktators" ir vēl viens stāsts no Čārlija Čaplina repertuāra, radīts 1940.gadā. Filma ir satīra par Ādolfu Hitleru, Benito Musolīni fašismu, antisemītismu un nacistiem. Savā autobiogrāfijā Čaplins atzina, ka, ja būtu zinājis par koncentrācijas nometnēs notiekošajām šausmām, šo filmu nebūtu veidojis...

Šaušalīgi baisiem vakariem ieskaties šajā filmu topā