Trešdien un ceturtdien gaiss var atdzist līdz -9 grādiem

Ziema (Image by Myriams-Fotos from Pixabay)

Šī nedēļa daudzviet Latvijā iesākusies kā pasaku grāmatā - daudzviet uzsnidzis pirmais sniegs un vietām tas pat saglabājies, kas ļāvis tapt pirmajiem sniegavīriem un pikošanās kaujām. LVĢMC prognozes liecina, ka, iespējams, tuvākajās dienās ziemīgie laikapstākļi saglabāsies, jo vietām naktīs gaidāms sals līdz pat -9° grādu temperatūrai.

Trešdien un ceturtdien gaisa temperatūra pazemināsies

Gaisa temperatūra pazemināsies un naktīs uz trešdienu un ceturtdienu daudzviet tā būs -3…-8° robežās. Autobraucējiem šjaā laikā jābūt īpaši uzmanīgiem, jo ceļi daudzviet būs slideni! Atgādinām, ka no 1.decembra auto jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Naktī uz trešdienu no austrumiem pastiprināsies plaša anticiklona ietekme, debesis biežāk skaidrosies un līdz piektdienai ievērojami nokrišņi vairs nav gaidāmi. Ptīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš un gaisa temperatūra dienās būs +2…-4° robežās, savukārt naktīs pazemināsies līdz 0…-5°, austrumu rajonos pat līdz -5…-9°.

Nedēļas nogalē gan Latvijā ieplūdīs siltākas gaisa masas, tāpēc iespējams lietus. Vējš saglabāsies mērens, bet gaisa temperatūra paaugstināsies un prognozēts, ka nebūs zemāk par 0°. Tāpēc tuvākajās dienās steidz izbaudīt ziemu un skaistos Latvijas skatus.

Lūk, idejas ziemīgām vakara pastaigām:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot? Pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!