Turpmāk automašīnas ar ziemai neatbilstošām riepām var palikt bez skates uzlīmes un numura zīmes

Photo by Steve Long on Unsplash

CSDD informē, ka turpmāk automobiļiem, kuri būs aprīkoti ar neatbilstošām riepām, tiks liegta dalība ceļu satiksmē, anulējot tehniskās apskates uzlīmi un atņemot numura zīmes.  Lai tos atgūtu, atkārtoti būs jāiziet tehniskā apskate.

LTV1 dienas ziņās CSDD pārstāve informē, ka gadījumos, ja esat palicis bez tehniskās apskates uzlīmes un numura zīmes, ceļu satiksmē piedalīties vairs nevarat. 

Kā atgūt numuru un tehnisko apskati?

Šādā gadījumā vadītājiem ir jāmeklē, kā auto nogādāt drošā vietā - jāņem autoevakuators, jāsagatavo transportlīdzeklis normālai dalībai ceļu satiksmē, jāaprīko ar atbilstošām riepām un jādodas uz tehniskās apskates staciju, un tikai tad varēs piedalīties ceļu satiksmē. Jāsamaksā arī visi tehniskās apskates maksājumi un jāparāda, ka transportlīdzeklis ir aprīkots ar atbilstošām riepām.


Šāds lēmums balstīts uz transportlīdzekļu pārbaudes rezultātiem Daugavpils reģionā, kad decembra pirmajās dienās CSDD un Valsts policijas kopīgi organizētajās pārbaudēs atklājās, ka vēl aizvien autovadītāji šajos slidenajos un sniegotajos laika apstākļos ceļu satiksmē piedalās ar transportlīdzekļiem, kuriem uzstādītas satiksmei bīstamas riepas (pilnībā nodilušas ziemas riepas vai pat nodilušas vasaras riepas). Secināts, ka šādi transportlīdzekļi apdraud gan pašu autovadītāju, gan arī citus satiksmes dalībniekus.

No 500 pārbaudītajiem auto Daugavpils reģiona veseliem 28 automobiļiem konstatētas satiksmei bīstamas riepas. 

Šādi CSDD un Valsts policijas reidi turpināsies arī citos Latvijas reģionos, pastiprināti pievēršot uzmanību transportlīdzekļu riepu stāvoklim.