Uzmanību: Svētdien Rīgā pulcēsies zemessargi

Photo by Priyank P on Unsplash

Šo svētdien - 24.maijā - Rīgas ielās pulcēsies zemessargi, kuri pilsētas robežu ietvaros veiks apmācības, pārvietojoties ar kājām un transportu pa koplietošanas ceļiem. Iedzīvotāji tiek aicināti izturēties ar izpratni pret apmācības norisi.

Šajās apmācībās zemessargi nostiprinās individuālās kaujas iemaņas. Ieroči un munīcija netiks izmantota un tāpat tiks ievēroti visi valstī izsludinātie ierobežojumi attiecībā uz ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811

Zemessardzes kontaktinformācija pieejama šeit, bet mājas lapā https://www.zs.mil.lv/ uzzināsi vairāk par dienestu Zemessardzē.


Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa