Uzsāc savu biznesu veiksmīgi – piesaisti grāmatvedi jau sākumā!

Mūsdienu informācijas burzmā, kur, šķiet, nekam nav laika, un visi vienmēr ir skriešanā, svarīgi atrast brīdi, lai apstātos un saprastu – vai tas, ko es daru, sagādā man prieku un gandarījumu. Lai izprastu to, kā veidot savu uzņēmumu un kā rīkoties jaunajiem uzņēmējiem, uz sarunu aicinājām grāmatvedības uzņēmuma “Grāmatveža Prieks” dibinātāju Mārtiņu, kurš piekrita dalīties savā pieredzē.

“Galvenais iemesls, kāpēc dibināt savu uzņēmumu, ir būt laimīgam, sajust gandarījumu un pelnīt sev.” Mārtiņš skaidro, ka dzīvo pēc pavisam vienkāršas filozofijas – dari to, ko tu dari ar prieku. Arī savā uzņēmumā Mārtiņš ievēro šo principu, tāpēc viņš saviem klientiem pieiet individuāli un cenšas katru iepazīt un uzzināt pēc iespējas vairāk nianses par katra uzņēmējdarbību, lai viņš būtu lietas kursā un klienti būtu apmierināti.

Jautājām, kas ir galvenais, lai uzsāktu savu biznesu – “Ideja, finansējums (tas gan ir otrā plānā), pamudinājums un atbalsts no malas, apņemšanās kaut ko darīt – šīs ir tās lietas, kuras noteikti ir nepieciešamas, lai sāktu uzņēmējdarbību, citādāk tas viss ir bezjēdzīgi,” tā Mārtiņš.  Viņš iesaka jaunajiem uzņēmējiem jau no paša sākuma darboties ar grāmatvedību vai piesaistīt grāmatvedības pakalpojumu sniedzējus no malas, lai izvairītos no jebkādas saķeršanās ar Valsts ieņēmumu dienestu. “Protams, priekš sevis cilvēks var turēt skaitlīšus excel tabulā, tomēr, ejot uz banku pēc aizdevuma vai kredīta, tie netiks akceptēti. Labi, ja uzņēmējam pašam ir zināšanas grāmatvedībā, tad viņš pats to var kārtot. Tomēr, ja tādu nav, labāk piesaistīt grāmatvedības pakalpojumu sniedzējus, kas jau no paša sākuma sakārtos nepieciešamos dokumentus. Var griezties pie speciālista arī pirms uzņēmuma dibināšanas, tad grāmatvedis var palīdzēt arī ar dokumentu sagatavošanu uzņēmuma atvēršanai.”

“Grāmatveža Prieks” dibinātājs uzsver, no kā jāizvairās griežoties pie grāmatveža – “Izvēloties grāmatvedības pakalpojumus, noteikti nedrīkst izvēlēties lētāko variantu, jo nereti tas novedīs pie nekvalitatīvi izpildīta darba. Tāpat, slēdzot vienošanos, jāizvairās izpaust informācija par uzņēmuma pašreizējo apgrozījumu. Nereti grāmatveži var izmantot šo informāciju ļaunprātīgi un pieprasīt lielāku samaksu par darbu. Jāievēro, ka samaksu grāmatveži jautā par dokumentu daudzumu, ar kuriem jātiek galā, nevis cipariem, kas tajos rakstīti.”