Uzsāk Preses Nama kvartāla 1. kārtas projekta būvniecību

Jūlija beigās tiks uzsākta Preses Nama kvartāla 1. kārtas projekta īstenošana. Tas paredz arī vēsturiskās Preses nama ēkas rekonstrukciju, informē Gunārs Klēģers, AS PN Project sabiedrisko attiecību konsultants.

Pirmajā projekta attīstības posmā paredzēts izbūvēt mūsdienīgu A klases biroju centru, tirdzniecības telpas ar Baltijā pirmo futbola laukumu uz ēkas jumta un Holiday Inn viesnīcu, kas būs pirmā InterContinental Hotels Group (IHG) viesnīca Latvijā.

Giedrius Bernotas, PN Project pārstāvis: "Projekta nosaukumā esam saglabājuši vārdu "Preses nams", ņemot vērā šīs ēkas vēsturisko kontekstu un nozīmi. Preses Nama kvartāls būs viens no modernākajiem un inovatīvākajiem biznesa centriem Rīgā. Jūlija beigās uzsākam rekonstrukcijas un būvniecības darbus, kurus plānojam pilnībā pabeigt 2022.gadā."

Jaunais Preses Nama kvartāls atradīsies Zināšanu jūdzes rajonā Pārdaugavā un tajā līdzās inovatīvam darījumu centram paredzēts izveidot arī kvalitatīvu publisko ārtelpu, kur primāri tiks veidotas zaļās zonas un atpūtas vietas, kas paredzētas gājējiem un velosipēdistiem. Esošā Preses nama augstceltne tiks rekonstruēta, pārtopot par 4 zvaigžņu IHG viesnīcu, savukārt daļēji nojaucamās esošās tipogrāfijas ēkas vietā paredzēts izbūvēt daudzfunkcionālu centru ar tirdzniecības platībām, ēdināšanas zonu un daudzstāvu autostāvvietu kompleksa lietotāju ērtībai, kā arī ir paredzēta unikāla futbola laukuma izbūve uz ēkas jumta, kura tehniskajā izstrādē piedalījusies arī Latvijas Futbola federācija.

Projekta pirmajā kārtā 25 000 m2 paredzēti A klases biroju ierīkošanai, 7000 m2 - mazumtirdzniecības telpām, kā arī daudzstāvu autostāvvieta, bet bijušā Preses nama ēkā tiks izveidota Holiday Inn viesnīca ar 307 numuriem.

Projekts paredz īpašu uzmanību veltīt energoefektivitātei, dabai draudzīgu materiālu izvēlei, vides pieejamībai, veselīgas darba vides radīšanai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai. Līdzās augstākās klases biroju un kopstrādes telpām, kas atbildīs BREEAM sertifikāta Excellent standartam, kas kopā paredzētas 2500 cilvēkiem, te tiks iekārtotas arī vairākas ēdināšanas iestādes, veikali, konferenču telpas, kā arī 200 velosipēdu novietnes, vairāk nekā 970 autostāvvietas, 27 elektroauto uzlādes stacijas, pastaigu vietas un terases ar apstādījumiem.

Bijušā Preses nama teritorijas apbūves koncepta autors ir arhitekts Andris Kronbergs un SIA ARHIS Arhitekti.Projekta attīstītājs ir investīciju fonds Lords LB Special Fund V. Projekta ieviesējs ir fonda meitas uzņēmums Latvijā - AS PN Project.