Uzzini, kas ir krioterapija un kā tā var pasargāt no rudens vīrusiem?

Foto: Veselības centrs Krio

Saaukstēšanās, iesnas, vīrusi. Lai kā arī mēs to nevēlētos, viss iepriekš minētais tomēr ir neatņemama rudens sastāvdaļa. Stipra imunitāte ir viens no svarīgākajiem faktoriem , kas cilvēkus spēj pasargāt no saslimšanām. Viens no ļoti efektīviem un ātriem veidiem kā stiprināt imunitāti gan bērniem, gan pieaugušajiem ir krioterapija.

Kas ir krioterapija?

Vienkāršā valodā runājot, krioterapija ir aukstuma procedūra , kas notiek kriosaunā. To gan nevajag jaukt ar pirti vai kardto saunu. Procedūra notiek speciālā vertikālā kabīnē, aukstos un sausos tvaikos, kuri sniedzas līdz cilvēka pleciem. Sausie tvaiki dod iespēju procedūru pavadīt salīdzinoši lielā komfortā, jo īpaši, ja salīdzina to ar “slapjo aukstumu – aukstu ūdeni”. Procedūras ilgums ir 2 -3 minūtes, gaisa temperatūra kabīnē – līdz -160 C. Procedūras pamatdoma – iedarboties uz visiem ādas aukstuma receptoriem, radot ķermenim vajadzību aktivizēt imūnšūnas un intensīvu vielmaiņas procesu ķermenī. Praktiski procedūra iedarbojas kā “restart poga” ķermenim. Gan temperatūra, gan procedūras ilgums tiek izvēlēts katram apmeklētājam individuāli. Pēc procedūras tuvāko minūšu laikā notiek sasildīšanās. Veselības centrā ‘’KRIO’’ pēc procedūras pieejams arī skābekļa kokteilis un terapija, kas noderīga īpaši tiem, kuri lielāko daļu ikdienas pavada telpās.

Kam ir piemērota krioterapija?

Krioterapija ir piemērota praktiski ikvienam. To droši drīkst apmeklēt arī gados vecāki cilvēki un bērni (sākot no četru gadu vecuma). Kriosauna nav ieteicama vien tajos gadījumos, ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra (sākot no 38 grādiem), ir alerģija pret aukstumu, tromboze vai tuberkuloze. Arī neilgi (4-6 mēneši) pēc infarkta vai insulta krioterapija nebūtu vēlama. Ja plānots nodoties krioterapijai, tieši pirms procedūras nebūtu vēlams apmeklēt ādas mitrinošas procedūras vai līdzekļus.

Galvenie ieguvumi, apmeklējot kriosaunu

Vispirms jau krioterapija būtiski stiprina imunitāti. Tieši tāpēc to vēlams apmeklēt pirms vīrusu sezonas sākuma un tās laikā. Taču, imunitātes stiprināšana nebūt nav vienīgais iemesls, kāpēc apmeklēt krioterapiju. Krioprocedūras samazina visa veida sāpēs, noņem nomāktību, uzlabo fizisko un emocionālo pašsajūtu un ādas tonusu. Tāpat arī šī procedūra uzlabo asinsriti un vielmaiņu. Ja kriosauna tiks izmantota pirms sporta treniņa, tas pozitīvi ietekmēs fiziskās izturības līmeni, veicinās tauku šūnu dedzināšanu. Pēc treniņa krioterapija mazinās sāpju sajūtu muskuļos un aiztaupīs vienu dienu mierīgas atpūtas. Krioprocedūra ir izcila pretiekaisuma un sadzīšanas procesu paātrinoša procedūra, kas īpaši aktuāla rudenī.

Cik bieži izmantot kriosaunu?

Kā stāsta šīs jomas speciālisti – kriosaunu droši var apmeklēt katru dienu. Imunitātes stiprināšanai būtu vēlams vismaz reizi deviņu mēnešu laikā  iziet 10 līdz 20 apmeklējumu kursu. Procedūras intensitāti speciālisti vienmēr iesaka individuāli ņemot vērā klienta vēlamo rezultātu un esošo veselības stāvokli.

Kur saņemt krioterapijas pakalpojumus?

Kriosaunu būtu vēlams apmeklēt tur, kur ir pieejami zinoši speciālisti. Profesionāļi zinās ieteikt katram klientam vēlamo kriosaunas temperatūru un apmeklējumu intensitāti. Procedūra visbiežāk tiek piemērota sākot ar 2 minūtēm, pat ja tā ir pirmā apmeklējuma reize. Rīgā šāda vieta ir veselības centrs ‘’Krio’’, kura speciālisti ar vairāk kā 15 gadu pieredzi vada procedūras un konsultē procedūru vadīšanā. Veselības centrs ‘’Krio’’ tiek uzskatīts par krioterapijas nozares attīstītāju Latvijā. Šeit strādā tiešām zinoši cilvēki, kuri savu darbu veic ar lielu mīlestību un entuziasmu ar mērķi šo procedūru padarīt saprotamu un pieejamu. Veselības centrs ‘’Krio’’ atrodas Rīgā, Bruņinieku ielā 35 a. Ir vērts izmēģināt! Droši raksti un uzdod savu jautājumu, vai krioterapija var tev palīdzēt atjaunot enerģijas resursus.