Vai parketa ieklāšana iespējama paša spēkiem?

Parketa ieklāšana – vai tiešām tas ir tik sarežģīti? Koka parkets šķiet tik ekskluzīvs grīdas segums, kura ieklāšanu būtu vērts uzticēt vien profesionāļiem, taču BOEN Herringbone Click parkets ir radīts tieši tā, lai to varētu ieklāt jebkurš!

Tikt pie skaista, ekoloģiska un mājīga grīdas seguma savās mājās nemaz nav tik grūti, kā redzams video! Pats klasiskākais parketa dizains ir skujiņas raksts, saukts arī par fishbone vai herringbone rakstu.

 Kas nepieciešams parketa ieklāšanai?

Pirmkārt, jāsagatavo grīdas pamatni. Jāņem vērā, ka parketu nav vēlams klāt mitrajās telpās. Grīdas pamatnei jābūt līdzenai, sausai un tīrai. Ja nepieciešams izlīdzināt betona/cementa bāzes pamatni, tad tīru virsmu gruntē ar UZIN PE 360 un veic izlīdzināšanas darbus ar pašizlīdzinošo masu UZIN NC 170 (svarīgi izvēlēties masu, kas spēj noturēt parketa radītās slodzes!). Pirms parketa ieklāšanas betona/cementa bāzes pamatnēm ir jāveido mitrumizolācija izmantojot UZIN PE 414 Turbo grunti. Ja parkets tiek klāts uz apsildāmajām grīdām, tad pirms parketa klāšanas ir vēl jāieklāj spriegumus amortizējošais zemsegums UZIN Multimol Vlies.

Otrkārt, pats parkets. BOEN piedāvājumā pieejams skujiņas dizaina click parkets no ozolkoka divos dažādos toņos ar vai bez birstējuma. Pirms klāt parketu, tas jāizpako un jāļauj tam pāris dienas aklimatizēties. Parketu izpakotā veidā uzglabā sausās un labi vēdinātās telpās, 18-22°C temperatūrā.

Treškārt, instrumenti parketa ieklāšanai:

  • ķīlīši
  • uzsitamais klucītis
  • zīmulis
  • lineāls
  • figūrzāģis
  • ripzāģis
  • taisna lata

Ceturtkārt, parketa ieklāšanas instrukcija. Video redzams, kā, izmantojot minētos instrumentus, kā arī sekojot vienkāršai dēlīšu izvietojuma aprēķinu sistēmai, soli pa solim ieklāt BOEN Herringbone Click parketu peldošajā sistēmā. Parketu, protams, var arī līmēt pie pamatnes izmantojot UZIN MK 160 parketa līmi. Tādā gadījumā grīda būs klusāka un stabilāka.

Pašrocīgi ieklājamo parketu iespējams pasūtīt pie grīdas segumu speciālistiem “KĀGO”, kā arī saņemt nepieciešamās konsultācijas grīdas ieklāšanai. Ja tomēr izvēlēsies uzticēt šo darbu meistaram, “KĀGO” piedāvā arī grīdas ieklāšanas darbus.