Vai ziemā garāžu jāsilda?

Garāža ziemā, Image by Candace Hill from Pixabay

Garāža ir ne tikai auto novietne, bet arī vieta, kur pavadīt laiku nodarbojoties ar amatniecību, hobijiem, veicot auto remontu un citus darbus. Ja garāža tiek pietiekami labi uzturēta, tad šī telpa var kalpot visu gadu. Tomēr par to, vai turēt automašīnu garāžā vai nē – domas dalās. Vieni ir sajūsmā par komfortu, ko dod garāža, kamēr citi apgalvo, ka garāžas ziemā var kaitēt automašīnai. Kā tad īsti ir?

Vai automašīnas turēšana garāžā veicina rūsēšanu?

Ir labi zināms, ka sāls, kas ziemā tiek kaisīts uz mūsu ceļiem, ir automašīnas virsbūves ienaidnieks. Vienkāršiem vārdiem sakot – sāls veicina metāla rūsēšanu, tādēļ gandrīz jebkura braukšana ziemā var kaitēt automašīnas metāla detaļām. Tas, ko cilvēki neapzinās, ka ziemā automašīnas novietošana garāžā var pasliktināt situāciju, ja vien garāža nav pietiekami kvalitatīva. Sāls pieķeras automašīnai un kamēr tas ir sasalis, tas nav tik bīstams, taču garāžā tas atkūst un šis sālsūdens var radīt labvēlīgu vidi rūsēšanai. Tā kā garāžā mitrums tik ātri neiztvaiko, tad var gadīties, ka automašīna būs ilgāk mitra kā sausa, savukārt ilgstošais slapjums ir labs priekšnoteikums, lai sāls veiktu savu netīro darbu. Kāpēc auto korozija ir ļoti aktuāla problēma Latvijā, esam rakstījuši jau iepriekš.

Ja ziemā novieto automašīnu garāžā, centies to mazgāt pēc iespējas biežāk, lai samazinātu priekšlaicīgas korozijas veidošanos.

Izlasi arī: Laba alternatīva ziemas sezonā ir automašīnas sausā mazgāšana.

Kāpēc vajadzētu sildīt garāžu?

Silta garāža – tas ir komforts. Īpaši, ja garāža ir savienota ar dzīvojamo māju, tad silta garāža nodrošinās gan patīkamāku nokļūšanu līdz savam auto, gan arī augstāku auto temperatūru.

Nezaudē mājas siltumu. Ja garāžai ir kopīga siena ar mājas iekšējo sienu, liela temperatūras atšķirība var padarīt vēsu arī aiz sienas esošo istabu vai telpu. Turklāt katru reizi, kad dosies uz garāžu un virināsi durvis, dzisīs arī mājoklis un palielināsies apkures izmaksas.

Novērs sasalšanu. Automašīnas aprīkojuma mūžs būs ilgāks, ja tas netiks pakļauts spēcīgam aukstumam. Auto akumulatori kalpos ilgāk, tāpat arī ķīmija, krāsas, eļļa un citas lietas, kas tiek glabātas garāžā.

Silta garāža – darbavieta visu gadu. Daudzi izmanto garāžu kā darbnīcu, kurā var nodarboties ar auto remontu vai amatniecību. Garāžas apsilde nodrošina patīkamāku darba vidi gada vēsajos mēnešos.

Garāža kā papildu dzīvojamā platība. Daudzi māju īpašnieki pārbūvē garāžu, izveidojot no tās papildu dzīvojamo platību, noliktavu vai papildus guļamistabu. Ja esi jau iepriekš parūpējies par apkures sistēmu un siltumizolāciju, tad nākotnē šāds solis būs daudz vienkāršāks.

Siltumizolācija garāžā

Pirms sāc domāt par garāžas apkures risinājumiem, noteikti parūpējies par siltumizolāciju. Noteikti vajadzētu izolēt garāžas durvis, arī sienas un griestus. Lai nodrošinātu papildu aizsardzību pret aukstumu, virs logiem var pievienot papildu siltumizolāciju. Galu galā – tu taču nevēlēsies kurināt telpu, no kuras siltums izplūst caur plaisām un šķirbām. Tādēļ garāžas siltumizolācijai jābūt tikpat kvalitatīvai, kādu izvēlies mājās.

Izlasi arī: Garāžas vārti – kādus izvēlēties?

Kā droši apsildīt savu garāžu?

Visvieglākais veids garāžas apsildīšanai ir pārnēsājams sildītājs, taču tas nav drošs risinājums un tādēļ netiek ieteikts. Šādi sildītāji var viegli izraisīt ugunsgrēku saskaroties ar dažādām garāžā esošajām ķimikālijām.

Netiek ieteikts iekļaut garāžas apsildi kopējā mājas cauruļvadu sistēmā, jo bieži vien parastās krāsnis nav paredzētas darbam tik zemā temperatūrā. Pirms izvēlies apkures risinājumu, noteikti vērts pakonsultēties ar profesionāļiem, kas pastāstīs, vai tas atbilst tavām vajadzībām. Ir pieejami gan dažādi elektriskie sildītāji, siltās grīdas, infrasarkanie sildītāji un pat malkas krāsniņas.

Izlasi arī: