Valkāt vai nevalkāt apakšveļu?

Apakšveļa, Photo by Fahad Waseem on Unsplash

Apakšveļas valkāšana ir tik pat ikdienišķa kā elpošana. Tā tiek uzskatīta par sabiedrības normu, apakšveļai var būt arī sava higiēnas funkcija, kā arī koriģējoša vai atbalsta funkcija, tāpat apakšveļa var arī paust tavu noskaņojumu otrajai pusītei.

Kāpēc cilvēki valkā apakšveļu?

Lai nodrošinātu labu dzimumorgānu veselību un higiēnu, apakšveļa nav obligāti nepieciešama. Bet labi pieguļoša apakšveļa, kas izgatavota no elpojoša auduma, var sniegt reālu ieguvumu.

Zemāks dažu infekciju risks. Apakšveļas nēsāšana nodrošina papildu barjeru pret dažādam baktērijām, sēnītēm un netīrumiem, īpaši, ja nēsājat bikses, kuras nemazgājat katru dienu – piemēram, džinsus. Tajās esošie mikrobi savairosies un tas var apdraudēt tavu dzimumorgānu veselību.

Aizsardzība pret “berzi”. Apakšveļa palīdz pasargāt no liekas berzes kā intīmākās ķermeņa daļas tā arī tavus augšstilbus, piemēram, ja izvēlies šortiņu tipa apakšbikses.

Ērtāki treniņi. Vingrošana šauros, nosvīdušos legingos vai šortos var veicināt baktēriju augšanu. Tāpat laba apakšveļa noturēs vietā arī krūtis un būs krietni vieglāk sportot.

Izvairīšanās no infekcijām un pūtītēm. Labas un kvalitatīvas apakšveļas valkāšana labāk uzsūc sviedrus, palīdz uzturēt šo zonu sausu un tīru un mazināt nepatīkamo pūtīšu un apsārtumu veidošanos intīmās zonās. Ja sviedi pārāk ilgi atrodas uz ādas, aizsprostojas poras un var rasties iekaisumi.

Smakas mazināšana. Nav noslēpums, ka reizēm no intīmajām zonām ir izdalījumi ar specifisku smaržu, tāpat arī zināmas urīna pilītes u.c. – ja Tu valkā apakšveļu, tad tā aiztur šī visa nonākšanu apģērbā vai vēl trakāk – uz krēsliem vai citām mēbelēm, kur tu apsēdies.

Avārijas ar rāvējslēdzējiem. Apakšveļas valkāšana palīdz izvairīties no nepatīkamajām situācijām, kad ierauj rāvējslēdzējā ķermeņa apmatojumu.

Aizsargā pret noplūdi

Cilvēkiem ar urīnpūšļa nesaturēšanu vai arī dāmām īpašajās mēneša dienās apakšveļas valkāšana ir ļoti svarīgs higiēnas jautājums, lai saglabātu drēbes tīras un sausas.

Uzlabota pašapziņa

Glītas apakšveļas valkāšana palīdz uzlabot pašapziņu pat tad, ja to neviens neredz. Turklāt laba apakšveļa arī lieliski koriģē ķermeņa aprises un kopējo siluetu, uzlabo arī to, kā apģērbs pieguļ augumam.

Kāpēc daži nevalkā apakšveļu?

Kamēr lielākajai daļai apakšveļas nēsāšana tikai uzlabo komfortu, tomēr daudzi cilvēki izvēlas to nenēsāt, uzmanību pievēršot tam, ka šī ir sabiedrības norma, kuras ievērošanai nav pietiekama pamata. Cilvēki, kuri atsakās no apakšveļas valkāšanas, pauž viedokli, ka vislaimīgāk jūtas tad, kad viņu ķermenis elpo, tostarp arī lejasdaļā. Protams, ka apakšveļas pretiniekiem arī ir savi argumenti.

Mikrobi netīrā apakšveļā. Izplatītākais saistās ar to, ka apakšveļā sakrājas virkne mikrobu un, ja apakšveļa nav vienmēr kvalitatīva un tīra, var rasties noberzumi un attīstīties infekcijas, nieze un kairinājums.

Labāks miegs. Apakšveļas nenēsāšana naktīs nodrošinot labāku miegu. Vai tā ir – tas katram pašam jāizlemj.

Alerģiska reakcija pret mazgāšanas līdzekli var izpausties ātrāk, jo zonas, ko skar apakšveļa ir daudz jutīgākas nekā pārējais ķermenis. Taču jāpiemin, ka atteikšanās no veļas to pilnībā neatrisinās, ja pārējais apģērbs tiek mazgāts ar tādu pašu līdzekli un jums patiešām pret to ir alerģija.

Asinsrite uzlabojas – ja apakšveļa pārāk cieša, tā var spiest un samazināt asins cirkulāciju, nospiest kādu nervu un pat izraisīt nevēlamu tirpšanu, savukārt, nenēsājot veļu, par to nav jāsatraucas.

Izvēle – valkāt vai nevalkāt apakšveļu – paliek katra paša ziņā. Tomēr atceries, ka atsakoties no apakšveļas nēsāšanas, tu paliec arī uzņēmīgāks pret publiskām baktērijām. Ja jautājums ir tikai par ērtību – tad reizēm pietiek vienkārši ar pareizas apakšveļas izvēli, lai tās nēsāšana Tev neradītu diskomfortu.

Izlasi arī: