Vest bērnu pie ārsta vai izsaukt pediatru uz mājām?

Photo by Michal Bar Haim on Unsplash

Zīdaiņa vešana pie ārsta ir satraukuma pilns notikums – gan vecākiem, gan pašam bērnam. Jaunās ģimenes parasti satraucas par to, kā bērns jutīsies ārsta kabinetā, vai nesaķers kādu bacili, gaidot rindā pie pediatra vai poliklīnikas gaiteņos, savukārt zīdainim katra pārbraukšana uz svešu vietu var būt emocionāls pārdzīvojums.

Vides maiņa, ārsta kabineta aromāts, citu mazuļu raudāšana, kas dzirdama gaiteņos vai no citiem kabinetiem arī sakāpinās emocijas kā vecākos, tā jaundzimušajā. Jo īpaši saudzīgiem vecākiem ir jābūt tad, ja bērniņa pirmajās dzīves nedēļās novērota pastiprināta jutība uz ārējiem faktoriem – trokšņiem, aromātiem, svešiniekiem. Lai neradītu stresu zīdainim, iespējams izsaukt pediatru uz mājām, taču ir svarīgi, lai ārstam būtu pietiekami daudz laika, ko veltīt bērna izmeklēšanai un vecāku konsultēšanai.

“ĀRSTS MĀJĀS” pediatri uzkrājuši bagātīgu pieredzi konsultējot jaunos vecākus gan attālināti – pa tālruni, gan ierodoties privātās mājas vizītēs, tāpēc lūdzām viņus atbildēt uz pāris jautājumiem.

Pediatra vizīte mājās – kāpēc to izvēlēties?

Ja pediatrs ierodas pie jums uz mājām, bērnam netiek radīts papildus stress. Ja viņš patiesi ir apslimis vai kāds faktors veicinājis to, ka bērns ir neomā jau vairākas dienas, vešana pie ārsta, kas atrodas poliklīnikā vai kādā citā vietā, radīs stresu bērnam. Paliekot mājās, nemainās vide – zīdainim viss ir zināms, vecāki ir blakus, mīļākā sedziņa pa rokai, ir jūtams māju aromāts un telpas nav mainījušās, vienīgais, kas notiek, ierodas kāds svešinieks, kuram ierastajā vidē ir vieglāk uzticēties.

Kā zināt, ka bērnam tiešām nepieciešama pediatra palīdzība?

Skaidrs ir viens – ja vecāki nesaprot, kas noticis ar bērnu, vai viņi novērojuši kādu neierastu zīdaiņa uzvedību , ārsta vizīte būs noderīga jebkurā gadījumā, pat, ja bērna veselībai nekas nekait un viņš nav jāārstē.

Pediatriem ir liela pieredze ar mazuļiem, tāpēc speciālisti varēs sniegt konsultāciju jaunajiem vecākiem, kas būs ļoti noderīga nākotnē. Piemēram, “ĀRSTS MAJĀS” speciālisti konsultē arī attālināti – pa telefonu, jo reizēm tiešām vienīgais, kas nepieciešams ir izskaidrot vecākiem bērna rīcības iemeslus, vai paskaidrot attīstības posmus un tiem raksturīgākās pazīmes un zīdaiņu “niķus”. Klātienes vizītē ārsti var nodemonstrēt dažādus paņēmienus, kā vecākiem rīkoties atšķirīgās situācijās – kad zīdainim sāk nākt zobiņi, kad vēderiņš ir sapūties un tamlīdzīgi.

Vai pediatrs sniegs padomus par to, kā pareizi darboties ar bērnu, lai zīdaiņa attīstība būtu veiksmīga?

Šajā jautājumā vislabāk palīdzes ergoterapeits. Iespējama ergoterapeita vizīte mājās – speciālists iepazīstinās ar dažādiem vingrinājumiem, kas veicinās zīdaiņa sīkās muskulatūras attīstību. Ārsts noteiks labāko vingrinājumu kompleksu katram zīdainim, atkarībā no attīstības pakāpes un vecuma.

Svarīgi zināt, ka šādi vingrinājumi ne tikai nostiprina muskuļus, bet arī stimulē galvas smadzeņu darbību, valodas attīstību un uzlabo kustību koordināciju.

Ja runa ir par muskuļu attīstību un mugurkaula stiprināšanu, tad jālūdz fizioterapeita mājas vizīte. Tās laikā vecāki tiks iepazīstināti ar masāžu un speciāliem vingrinājumiem, kas jāveic ar bērnu.

Esi jaunais vecāks un tev radušies jautājumi par jaundzimušā uzvedību, radušās šaubas par bērniņa veselības stāvokli, vai vēlies uzzināt, kā iesaistīties bērna attīstībā? Sazinies ar “ĀRSTS MĀJĀS” speciālistiem, zvanot uz 8803, un saņem konsultāciju pa tālruni vai klātienē – ielūdzot speciālistus mājas vizītē. Pediatrs, audiologopēds, fizioterapeits, ergoterapeits un ne tikai, steigs jums palīdzēt!