Inga Kalna satiekas ar Sinfonietta Rīga Mocarta mūzikā

Lielā ģilde - Amatu iela 6, Rīga

Biļetes: 15.00 - 35.00

Pirkt biļeti

“Latvijas Koncertu” rīkotājā festivālā “Eiropas Ziemassvētki” 13. decembrī Lielajā ģildē  izcilais soprāns Inga Kalna kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga aicina no jauna atklāt Volfganga Amadeja Mocarta šedevrus, pārlapojot Zalcburgas ģēnija operu ārijas un novērtējot viņa eleganto rokrakstu gaisīgajos simfoniskajos audeklos. Pie diriģenta pults – Normunds Šnē. Ciklā “Pēckoncerta sarunas” filozofs Ilmārs Šlāpins aicina uz sarunu Baltajā zālē par Mocarta unikālo muzikālo mantojumu.

Ingas Kalnas sniegumā koncertā dzirdēsim vairākus vokālos darbus, kas aptver īpaši plašu Mocarta radošā mūža periodu. Skaņraža operdarbu ekskurss tiks uzsākts ar ārijām no viņa agrīnā perioda Milānā tapušajiem operdarbiem - “Mitridāts, Pontas ķēniņš”, pēc Žana Rasina traģēdijas motīviem un “Luccio Silla”, kā arī operdarbs “Idomenejs, Krētas valdnieks”. Mocarta operas tēlu pasauli noslēgs viņa izcilie mūža nogales skatuves darbi – “Figaro kāzas”, “Dons Žuāns”, “Così fan tutte” (“Tā dara visas”).

Sinfonietta Rīga sniegumā skanēs divas Volfganga Amadeja Mocarta simfonijas - 17. simfonija pieder tā dēvētajam Zalcburgas periodam, savukārt 32. simfonija līdzinās nelielai trijdaļīgai uvertīrai pirms operas, kurā paveras priekškars un varoņi iesilda skatuves dēļus ar dažiem reveransiem pirms atraisās drāma ar piedzīvojumu līkločiem.

Trīskārtējā Latvijas Lielās mūzikas balvas saņēmēja - Inga Kalna ir viena no starptautiski atpazīstamākajām un pieredzējušākajām latviešu vokālistēm. Studējusi muzikoloģiju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un vokālo mākslu Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Tieši ar Paminas lomu Volfganga Amadeja Mocarta operas ”Burvju flauta” iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā aizsākās Inga Kalnas panākumiem bagātā muzikālā karjera. 1999. gadā Inga Kalna kā soliste uzsāka sadarbību ar Hamburgas Valsts operas Starptautiskās opermākslas studiju, bet laikā no 2001. līdz 2007. gadam bijusi šī teātra štata soliste.

Līdztekus darbam Hamburgas operā Kalna tikusi aicināta uz sadarbību arī citur Eiropā – Nīderlandes Nacionālajā operā, Gentes Flāmu operā, opernamos Tamperē, Tulūzā, Lozannā un Maskavas Lielajā teātrī.

2006. gadā viņa debitēja prestižajā Zalcburgas festivālā, gadu vēlāk ar titullomu Georga Frīdriha Hendeļa operā ”Alčīna” Kalna kāpa uz Parīzes Nacionālās operas skatuves. Ar šo pašu lomu dziedātāja 2009. gadā debitēja uz pasaulslavenās Milānas La Scala opernama skatuves.

Cieša sadarbība Kalnai izveidojusies ar diviem prominentiem diriģentiem – Marka Minkovska vadībā viņa piedalījusies ”Alčīnas” iestudējumā Vīnes Valsts operā, bet sadarbībā ar Renē Jakobu latviešu dziedātājas ceļi aizveduši uz Drēzdenes mūzikas festivālu, Insbrukas Senās mūzikas festivālu un Eksanprovansas festivālu.

Par savu izcilo skatuvisko un vokālo sniegumu Inga Kalna ir saņēmusi Goldberga Operas balvu un Brūsa Millera memoriāla fonda balvu Lielbritānijā, kā arī Vilhelma Oberderfera balvu Vācijā.

Koncertprogramma  izskanēs arī Latgales vēstniecībā “GORS” sestdien, 15. decembrī pl. 18.00.      

Festivāls “Eiropas Ziemassvētki” notiek no 6. līdz 28. decembrim. Klausītāji varēs baudīt Adventa laika un Ziemassvētku gaišās noskaņas, klausoties baroka laika mūzikas šedevrus, brīnišķīgo Mocarta mūziku, Ludviga van Bēthovena sonātes, Johana Sebastiāna Baha apjomīgo “Ziemassvētku oratoriju”, kā arī populāras džeza melodijas. Uz skatuves kāps solisti – kontrtenors Sergejs Jēgers, soprāns Elīna Šimkus, pianisti – Sergejs un Andrejs Osokini, britu dziedātājs un džeza pianists Entonijs Strongs, tenors Nikolass Malrojs no Lielbritānijas, baritons Kalvis Kalniņš, Sinfonietta Rīga, klavieru kvartets “RIX”, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends.

 

Festivālu “Eiropas Ziemassvētki” atbalsta Rīgas dome.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

Amatu iela 6, Rīga