Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

1. un 2.klasei mācības klātienē, skolēniem pieejamas individuālās mācību konsultācijas

Mācību grāmatas, foto - Pixabay

Mācību grāmatas, foto - Pixabay

Vakar, 2. februārī preses konferencē par lēmumiem, kas pieņemti Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes 2. februāra kopsēdē, IZM ministre Ilga Šuplinska informējusi, paredzētas individuālās mācību konsultācijas, kā arī skaidrojusi, kas ir primāri paredzētas grupas, kam šīs konsultācijas paredzētas. Ir zināms arī plānotais 1. un 2. klašu klātienes mācību atsākšanas datums.

“Pieņemot lēmumus, kas saistīti ar izglītības jomu, mēs, principā, vērojām visas norises un pasākumus vismaz 3 aspektos: Pirmkārt, Eiropā epidemioloģiskā situācija ir līdzīga vismaz 8 valstīs, politika attieksmē pret skolu ir dažāda. Otrkārt, eksperti jau pašā pandēmijas sākumā atzinuši, ka tieši mazajām klasītēm ļoti aktuāla ir klātienes mācību forma. Treškārt, mēs esam ieviesošu papildus drošības pasākumus, kas ļautu pakāpeniski atgriezties skolās arī citām sākumskolas klasēm,” sacījusi IZM ministre Ilga Šuplinska.

“Runājot par 1. un 2. klasēm, gan ekspertu ieteikumi, gan sagatavotība patstāvīgi strādāt ir vismazākā. Jāņem vērā, ka sociālemocionālā spriedze skolās ir pastiprināta, un Latvija ir viena no tām valstīm, kur attālinātais mācību process ir ieildzis jau 3 mēnešu garumā, tāpēc tika pieņemts lēmums, ka individuālās konsultācijas pirmkārt ir paredzētas sociālā riska grupā esošajiem, ar to domājot bērnus un jauniešus, kam ir grūtības mācībās, tiem, kam ir ierobežota pieeja viedierīcēm un arī tiem, kas šobrīd psiholoģiski sociālemocionālajā plāksnē jūtas atsvešināti vai ir pastiprinātas problēmas,” skaidro ministre.

Ilga Šuplinska uzsver: “Mēs akcentējam arī to, ka esam izšķīrušies par 9. klases monitoringa darbu, bet 12. klasēm domājam par šīm individuālajām konsultācijām. Zinātnes un Izglītības ministrija turpinās atbalstīt skolotājus, pastiprināti domāt par pamatformām, kas ir iespējams virszemes televīzijā, “Tavaklase”platformā, gan arī domāt par to, cik lielā mērā un ko varam darīt kopā, lai sociālemocionālā spriedze mazinātos.”

“Plānots, ka ar 8 februāri 1. un 2. klases atsāks klātienes mācības. Drošības komplekts – dezinfekcija, vēdināšana, sejas maskas un distance,” uz jautājumiem par to, kad plānots atsākt mācības un vai skolēniem būs jālieto arī sejas maskas, atbildējusi ministre.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča 3.februārī preses konferencē stāstīja, ka lēmumu, kuram nepieciešamas konsultācijas klātienē, izlemj skolotājs. Jo viņš ir tas, kas redz un saprot, kuram skolēnam šādas konsultācijas nepieciešamas.


Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...