Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

10 preces, kuras droši var pirkt lietotas

Photo by Hanson Lu on Unsplash

Photo by Hanson Lu on Unsplash

Iegādājoties lietotas preces, iespējams ietaupīt no 10% līdz pat 90% no summas, kuru nāktos atstāt veikalā par tādu pašu, tikai jaunu preci. Lai neielaistos kompromisos ar kvalitāti, Reader’s Digest ir izpētījis un apkopojis preces, kuras iegādāties jaunas būtu vienkārši velta naudas izšķiešana.

1. Trenažieri

Skrejceliņi, eliptiskie trenažieri vai svarcelšanas stieņi ir pietiekami liela investīcija, tāpēc, ja esi nobriedis mājās trenēties, nesteidzies uz tuvāko sporta preču veikalu, bet pameklē internetā sludinājumus no privātpersonām. Vēl viena iespēja iegūt izcilas kvalitātes trenažierus par labām cenām ir gadījumos, kad tiek likvidēta sporta zāle un izpārdots inventārs.

2. Preces ar mūža garantiju

Ja par izdevīgu cenu iespējams iegādāties Tupperware traukus, JanSport vai EastPak somas, Fiskars instrumentus, Pampered Chef virtuves piederumus, Zippo šķiltavas vai Briggs&Railey ceļojuma koferus, nekavējoties ķer ciet, pat ja tie nav perfektā stāvoklī. Šīs kompānijas salabos vai samainīs preci vai arī piešķirs līdzvērtīgu summu jaunas preces iegādei savos veikalos arī tad, ja neesi sākotnējais īpašnieks, jo viņu mārketinga stratēģija šādā veidā piesaista jaunus klientus.

3. Instrumenti un darbarīki

Pārsteidzoši, bet viena no vietām, kur meklēt kvalitatīvus instrumentus labā stāvoklī, par izdevīgām cenām ir lombardi. Galu galā, lombardā neviens nepieņems preci, kas nav ne cik vērta un tieši nākamais pircējs būs lielākais ieguvējs.

4. Mēbeles

Iegādājoties lietotas mēbeles liels pluss ir tas, ka uzreiz iespējams noteikt to stāvokli pēc vizuālā izskata. Turklāt, ja esi aktīvs sociālajos tīklos, nereti izdodas trāpīt īstajā brīdī, īstajā laikā uz īpaši izdevīgu “pilnīgu dzīvokļa izpārdošanu”, jo īpašnieks pārceļas uz ārzemēm.

5. Sporta inventārs

Iegādāties pilnīgi jaunu visu nepieciešamo inventāru tādiem sporta veidiem kā, piemēram, golfs vai slēpošana, kā arī tenisa raketes un slidas nav tas lētākais prieks. Lielākoties cilvēki, kas šīs lietas pārdod tālāk, ir izmantojuši tās reti vai nemaz, jo pirkums izdarīts mirkļa impulsa iespaidā.

6. Automašīnas

Pilnīgi jauna mašīna zaudē daļu no savas sākotnējās vērtības uzreiz, kā izbrauc ar to no salona. Tāpēc meklē mašīnas modeli, kas ir apmēram gadu vecs un ar nelielu nobraukumu un vari būt drošs, ka noslēgsi izdevīgu darījumu. Lietotas automašīnas ir viens no labākajiem piemēriem kā iegādāties nepieciešamo, nekļūstot par reklāmas un mānīga statusa upuri.

7. Mācību grāmatas

Mācību grāmatas obligāti nepieciešams vien gadu vai pat pusgadu. Tāpēc daudzu skolnieku vecāki un studenti būs vienisprātis, ka lietota grāmata, kas ir labā stāvoklī, bet nenāk no grāmatnīcas plaukta ir lielisks veids kā ietaupīt. Turklāt var gadīties, ka iepriekšējais īpašnieks ir atstājis kādu vērtīgu piezīmi uz lapas malas vai arī atbildes āķīgam uzdevumam.

8. Drēbes

Jo sevišķi zīdaiņu drēbes pirmajā dzīves gadā ir vērts pirkt lietotas, jo bērni no tām izaug tik ātri, ka pat nepaspēj novalkāt. Turklāt lietoto apģērbu veikalos ir iespējams atrast arī daudz pilnīgi jaunu apģērbu, pat ar nenoņemtām birkām.

9. Velosipēdi

Jauni velosipēdi maksā vairākus simtus, savukārt lietoti – nereti pat uz pusi mazāk. Turklāt ir īpaši paņēmieni kā pārbaudīt, vai lietotais velosipēds ir labā stāvoklī. Vēl viens variants ir iegādāties lietotu velosipēdu un izmantot tikai rāmi, iegādājoties pārējās detaļas jaunas.

10. Izklaides preces

Grāmatas, videospēles, CD un DVD pārsvarā ir aktuāli tikai tik ilgi, kamēr cilvēks to izlasa, izspēlē, noklausās vai noskatās un pēc tam šīs lietas tikai aizņem vietu. Tāpēc nereti cilvēki, kas no tām atbrīvojas, pārdod uzreiz pat veselas kolekcijas, kas nozīmē īpaši izdevīgu darījumu un jaunus atklājumus pircējam.