Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

10 svarīgas lietas, lai Jāņi būtu izdevušies

Jāņu svinēšana pie ugunskura. Foto: unsplash.com

Jāņu svinēšana pie ugunskura. Foto: unsplash.com

Jāņus svin, šķiet, ikviens, un tie ir svētki, kurus visi cenšas svinēt laukos, tuvāk dabai. Lai svētki būtu patiešām izdevušies un svinētājus nepārsteigtu nekādas likstas, ko var piedzīvot dabā, atceries par šīm lietām Jāņu svinēšanai:

  1. Pretodu līdzekļi ir lieta nr.1., kam jāatrodas Jāņu svinēšanas komplektā. Pat viens vienīgs uzmācīgs ods spēj acumirklī dzēst svētku sajūtu.
  2. Atkritumu maisi – ja svini pie dabas, nevis kāda mājās, atceries zelta likumu: ko atnesi, to aiznesi! Neatstāj svinību vietā atkritumus, bet savāc tos un izmet tuvākajā pieejamajā konteinerā! Ja tāda nav, tad atkritumus aizsienamā maisā paņem līdzi auto bagāžniekā un izmet piemājas konteinerā. Bez tam, maisi nereti noder arī citām vajadzībām – apklāt priekšmetus un ēdienu lietus laikā u.tml.
  3. Plāksteris un marles saite, ja gadās iegriezt pirkstā vai uzdancot tulznu!
  4. Lai skaistie svētku brunči nenotraipītos zālē, ņem līdzi paliktni sēdēšanai pie ugunskura! Tā būs universāla sēdvieta jebkurā vietā un jebkuros apstākļos.
  5. Pašu grilu parasti neviens neaizmirst un grilējamos gardumus arī ne. Bet grila aizdedzināšanai gan labāk paķeriet līdz kādu aizdedzināšanas līdzekli: kokogles, degšķidrumu un šķiltavas. Brīdī, kad vesels jāņotāju bariņš diskutēs, kurš labāk prot iekurināt grilu “bez nekā”, parasti uzvar tas, kuram ir līdzi degšķidrums.
  6. Grila iesmi vai reste – šis arī ir piederums, kas mēdz aizmirsties. Kas vēl grilējot mēdz aizmirsties? Pirms dodies grilēt, izlasi šo!
  7. Gardumi vairākkārt lietojamos traukos ar vāku. Ja izmanto vienreizlietojamos traukus, labāk izvēlies bioloģiski pārstrādājamus izstrādājumus, kas ir dabai draudzīgi!
  8. Lai kukaiņi, lapas un citas lietas neiekristu ēdienā, ēdienus mielasta galdā apsedz ar vāku!
  9. Lietussargs vai lietusmētelis, kā arī gumijas zābaki, ja sola lietu. Visādam gadījumam labāk arī tad, ja nesola. Vai nav zināms, ka Jāņos parasti līst, bet nelīst vien tad, kad visiem jāņotājiem kājās ir gumijnieki! Vai vismaz bagažniekā galošas, kas aizņems maz vietas, bet garantēs, ka lietus nebūs.
  10. Pārtikas plēve noder ne tikai pārtikai, bet dažkārt arī citiem nolūkiem. Un tās rullis neaizņem daudz vietas!

Un, protams, dziesmas kamolā, groziņš un lustīgs garastāvoklis priekiem un smiekliem visas nakts garumā!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...