Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

12. klases eksāmeni norisināsies klātienē

Eksāmeni klātienē (Image by tjevans from Pixabay)

Eksāmeni klātienē (Image by tjevans from Pixabay)

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinājuma ceturtdien Ministru kabinets lēma atļaut klātienē rīkot valsts pārbaudījumus vidējās izglītības pakāpes iegūšanai. Vienlaikus noslēgumu darbu laikā netiek paredzēti kvantitatīvi kritēriji attiecībā uz izglītojamo skaitu eksāmenu kārtotāju grupās.

Iesaistītajām personām būs jāveic testēšana

Kā skaidroja IZM, minētais nosacījums ir saistīts gan ar centralizēto eksāmenu kārtotāju skaitu, gan norises nosacījumiem kā tiem faktoriem, kas eksāmenu norisi kvantitatīvi ierobežotu grupām padara apgrūtinošu. IZM uzsvēra, ka eksāmena norise ir atsevišķs pasākums, kas neparedz ilgstošu, pastāvīgu personu pulcēšanos izglītības iestādē, kā tas ir gadījumos, kad klātienē tiek nodrošināts izglītības process. Turklāt paredzēts, ka tiks nodrošināta izglītojamo un eksāmenu norises procesā iesaistīto personu testēšana.

Centralizētos eksāmenus kārtos tūkstošiem skolēnu

Ministrijā apkopotie dati liecina, ka uz 23.aprīli centralizētajam eksāmenam matemātikā pieteikti 16 934 skolēnu no 12.klasēm, latviešu valodas eksāmenam - 16 560, angļu valodas eksāmenam - 14 724 skolēni, krievu valodas eksāmenam - 2320, bet 1526 skolēni ir pieteikti kārtot Latvijas un pasaules vēstures centralizēto eksāmenu. Savukārt bioloģijā centralizēto eksāmenu apņēmušies kārot 1431 skolēns, fizikā - 951 skolēns, ķīmijā - 717 skolēni, vācu valodā - 119 skolēni, bet franču valodā - 25 skolēni. Arī profesionālās kvalifikācijas eksāmens varēs norisināties klātienē grupā ne vairāk kā desmit izglītojamiem, kā arī klātienē valsts pārbaudījumu un gala pārbaudījumu norise augstskolā un koledžā studējošajiem būs pieļaujama tajās studiju programmās, kur valsts pārbaudījums vai studiju gala pārbaudījums ietver praktisko daļu.

Klātiene būs pieļaujama arī starptautiskās izglītības programmas obligāto pārbaudījumu norisē Britu vidusskolā Latvijā, Žila Verna Rīgas Franču skolā, Rīgas Starptautiskajā skolā, Latvijas Starptautiskajā skolā, Rīgas Vācu skolā un Starptautiskajā vidusskolā "Ekziperī".

Kuros datumos būs valsts eksāmeni?

Ministru kabineta noteikumi par valsts pārbaudes darbiem 2020./2021.mācību gadā nosaka, ka:

  • Angļu valodas rakstiskā daļa norisināsies 11.maijā, bet mutvārdu daļa - 11., 12. un 13. maijā;
  • Vācu valodas eksāmena rakstiskā un mutvārdu daļa notiks 12.maijā;
  • Krievu valodas rakstu daļa plānota 13.maijā un rakstu daļa - 13. un 14.maijā;
  • Franču valodas eksāmens norisināsies 14.maijā;
  • Latviešu valodas eksāmens vidējās izglītības iegūšanai notiks 18.maijā;
  • Matemātikas eksāmens - 21.maijā.

No izvēles priekšmetiem, 24.maijā plānots Latvijas un pasaules vēstures centralizētais eksāmens, 26.maijā - ķīmijas eksāmens, 28.maijā - fizikas, bet 1.jūnijā rīkos bioloģijas eksāmenu.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...