Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

5 iemesli, kāpēc izvēlēties apģērbu bērnam no organiskās kokvilnas

pexels.com

pexels.com

Vai zināji, ka viens no “visnetīrākajiem” augiem pasaulē, visdrīzāk, pašlaik ir gan tavā, gan tava bērna mugurā? Parastā kokvilna ir topa četriniekā, ja runa ir par ģenētiski modificētākajiem augiem. Gadā vien tiek saražoti 25 miljoni tonnu kokvilnas, bet lielākajai sabiedrības daļai aizvien nav ne jausmas, ka viņi guļ, slaukās un valkā augu, kas apstrādās ar ļoti ķīmiskiem pesticīdiem, turklāt mēs tajos tērpjam arī bērnus.

Kāpēc izvēlēties organisko kokvilnu nevis parasto kokvilnu?

Viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki izvēlas organisko kokvilnu – tā ir dabai draudzīga. Parastā kokvilna tiek audzēta izmantojot ķīmiskos pesticīdus un insekticīdus (kas arī ir pesticīdi, ar tiem nogalina kukaiņus). Parastās kokvilnas audzēšanā tiek izmantoti 16% no pasaules insekticīdiem un 7% no pesticīdiem. Ķīmiskās vielas, kas tiek izmantotas, kaitē gan videi, gan cilvēkiem.

Organiskā kokvilna tiek audzēta neizmantojot ķīmiskos pesticīdus vai kaitīgos mēslošanas līdzekļus, tāpēc tā tiek uzskatīta par dabai draudzīgu alternatīvu.

Ja izvēlēsies organisko kokvilnu:

1. Pasargāsi ūdeņus no mikrošķiedru piesārņojuma! Parastā kokvilna apģērbu gabalos visbiežāk tiek kombinēta ar dažādiem sintētiskiem audumiem, piemēram, akrilu, poliesteri vai vilnu. Pētījumi vēsta, ka drēbes mazgāšanas laikā, sintētiskās daļas atdalās un tiek aizskalotas notekūdeņos kā mikrošķiedras. Ik gadu pasaules ūdeņos tiek ieskalotas vismaz 1.7 miljoni tonnu ar mikrošķiedrām, kas apdraud ūdenī mītošās zivis, koraļļu rifus un ekosistēmu kopumā.

2. Izvairīsies no riska saslimt ar dažādām slimībām un atbalstīsi arī laukstrādniekus. Lai gan parastā kokvilna satur tikai 2.5% no pasaules aramzemes, tās uzturēšanai tiek izmantoti 25% no visas pasaules insekticīdiem. Vielas, kuras tiek izmantotas parastās kokvilnas apsmidzināšanā, var izraisīt aptaukošanos, 2.tipa diabētu, vēzi, depresiju un metabolisko sindromu. Turpretim organiskās kokvilnas ražošanā tiek izmantoti tikai organiski un apstiprināti mēslošanas līdzekļi. Svarīgi ņemt vērā, ka tiek ietekmēta ne tikai laukstrādnieka veselība, bet arī drēbes lietotāja!

3. Samazināsi siltumnīcas efektu! Bioloģiskā saimniecībā rodas par 94% mazāk oglekļa emisiju nekā audzējot parasto kokvilnu. Turklāt organiskās kokvilnas lauki uztur augsnes auglību un tās uzturēšanai tiek izmantots par 71% mazāk ūdens, nekā parastās kokvilnas audzēšanai.

4. Valkāsi, gulēsi un slaucīsies daudz ērtākā un mīkstākā audumā! Jā, pateicoties tam, ka kokvilnas šķiedras nav sašķeltas ar pesticīdiem, tās būs saglabājušas savu oriģinālo pufīgumu un mīkstumu. Kuram gan nepatīk iegulties svaigos, mīkstos palagos, slaucīties īpaši mīkstā dvielī un valkāt ērtu apģērbu?

5. Dzīvosi ar tīru sirdsapziņu! Nav labākas sajūtas par to, ka visu dari pēc labākās sirdsapziņas un sevis, apkārtējo un vides labā. Organiskās kokvilnas izvēle parastās kokvilnas vietā ir solis pretim “tīrākai” dzīvei un labākai nākotnei, gan videi, gan cilvēkiem.