Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

5 interesanti fakti par Sieviešu dienu

Ziedi, Image by Olga Oginskaya from Pixabay

Ziedi, Image by Olga Oginskaya from Pixabay

Ik gadu 8. martā sievietes visā pasaulē tiek apbērtas ar ziediem un sveicieniem Starptautiskajā Sieviešu dienā. Mūsdienās šīs dienas atzīmēšana nozīmē svētkus katrai sievietei, bet vai zini, ko tā īsti nozīmē un kāpēc vispār radās Sieviešu diena? Uzzini interesantus faktus par 8. marta svētkiem!

Sieviešu diena tiek atzīmēta jau 110. gadu!

Kaut arī ne visas valstis ir piedalījušās Starptautiskās Sieviešu dienas svinībās kopš dienas, kad tā tika oficiāli izveidota, šogad aprit 110 gadi kopš pirmās Sieviešu dienas atzīmēšanas. Arvien vairāk valstis iesaistās šīs dienas atzīmēšanā. Valstīs, kurās dominē izteikts patriarhāts, un sievietēm praktiski nav nekādu tiesību, pēdējos gados arī tiek veidotas akcijas 8. martā par sieviešu tiesībām.

Pirmā sieviešu diena netika svinēta 8. martā!

Pirmā Starptautiskā Sieviešu diena ne vienmēr tika svinēta 8. martā. Pirmā reize, kad atzīmēja šo dienu, bija 19. marts, 1911. gadā. Tā aizsākās kā protesti pret nevienlīdzību starp sievietēm un vīriešiem saimnieciskajā, sabiedriski politiskajā un kultūras dzīvē.

Katru gadu Sieviešu dienai ir sava tēma!

Katru gadu Starptautiskai Sieviešu dienai ir sava tēma, kas ietver svarīgus jautājumus un aktualitātes, saistībā ar sieviešu tiesībām. 2021. gada Starptautiskās sieviešu dienas tēma ir “Sievietes vadībā: vienlīdzīgas nākotnes sasniegšana pasaulē ar Covid-19”.

Sieviešu dienai ir savas krāsas!

Vai zināji, ka Starptautisko sieviešu dienu simbolizē violetā, zaļā un baltā krāsa? Violets apzīmē taisnīgumu un cieņu. Zaļais simbolizē cerību. Baltais nozīmē tīrību.

Ir valstis, kur Sieviešu dienu svin pat mēnesi!

Dažas valstis to svin visu mēnesi, piemēram, Filipīnās. Daudzās valstīs Starptautiskā Sieviešu diena ir oficiāla brīvdiena, bet vairākās valstīs tie ir vienkārši priecīgi svētki, kuros vīrieši sveic mammas, meitas, mīļotās un pazīstamās sievietes un meitenes.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...