Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

5 pazīmes, ka tavam auto nepieciešams radiatora remonts

Auto radiatoru remonts. Photo by Artem Podrez, pexels.com

Auto dzinējs darbojas ārkārtīgi karstās temperatūrās. Lai tas nepārkarstu, auto dzinējs caur radiatoru dzen dzesēšanas šķidrumu, kur tas tiek atdzesēts. Ir svarīgi kontrolēt dzinēja temperatūru, lai izvairītos no radiatora, blīvju un pievadtrubu bojājumiem, kas var radīt nopietnas noplūdes un metāla sakaršanas tādā temperatūrā, ka tas var sākt deformēties. Kā redzams – auto radiatoram ir ļoti svarīgs darbiņš auto funkcionēšanas nodrošināšanā. Ja tu piedzīvo kādas no šīm radiatora bojājumu pazīmēm, svarīgi sazināties ar tuvāko radiatoru servisa centru uzreiz, lai izvairītos no lielākiem izdevumiem, kādus var sagādāt laikus nenovērstas radiatora problēmas.

Temperatūras mērītājs norāda uz karstumu

Ja termometra adata uz auto paneļa pastāvīgi norāda uz augstu temperatūru, tas var nozīmēt zināmus bojājumus. Varbūt pārāk zems dzesēšanas šķidruma līmenis, vai problēmas ar termostatu vai ventilatoru – šos bojājumus ātri var novērst acīga servisa darbinieka ielūkošanās dzinējā.

Pārkaršana

Auto pārkaršana jau ir skaidra zīme, ka ar radiatoru nav labi. Ja no motora pārsega paceļas tvaiks – notikusi acīmredzama pārkaršana!

Radiators zaudē krāsu vai ir aprūsējis

Ja ir noplūde radiatorā vai savienojošajā šļūtenē uz dzesēšanas sistēmu, tas var ļaut šķidrumam izplūst un notecēt, atstājot uz tām korozijas pleķus. Ja pamani vizuālas izmaiņas – pievērs uzmanību radiatora stāvoklim!

Zems dzesēšanas šķidruma līmenis

Laiku pa laikam nepieciešams pārbaudīt visus šķidrumus automašīnā, lai pārliecinātos, ka tie ir pietiekamā līmenī. Ja tu atklāj, ka dzesēšanas sistēmā šķidrums ir par maz – sazinies ar savu autoservisu!

Dzesēšanas šķidruma noplūde

Ja tu pamani gaiši zaļa, dzeltena vai rozīga šķidruma noplūdes no auto – ļoti ticams, ka tas ir dzesēšanas šķidrums. Tā funkcija ir novērst auto dzinēja pārkaršanu. Bez šī šķidruma auto ātri vien pārkarsīs.

Tiklīdz saskaries ar auto pārkaršanas problēmām, nekavējoties vērsies auto radiatoru servisa centrā. Radiatoru problēmas nereti ir novēršamas ātri un lēti, ja tās laikus diagnosticē un izlabo!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...